Jest akt osarżenia przeciwko Dominice K.

2019-08-14 14:51 PJ
Kim jest żona Kalisza?
Autor: EAST NEWS Kim jest żona Kalisza?

Czarne chmury zebrały się nad Dominiką K. Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do Sądu Rejonowego dla Warszawy – Żoliborza akt oskarżenia przeciwko kobiecie. Dominika K. została oskarżona o prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości oraz o narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu swojego synka, który był w aucie.

O tym, że akt oskarżenia przeciwko Dominice K. został skierowany do sądu, powiadomiono na stronie warszawskiej prokuratury. Jak można przeczytać w komunikacie kobieta została oskarżona o prowadzenie auta po alkoholu oraz o narażenie dziecka na niebezpieczeństwo: - Dominika K. została oskarżona o prowadzenie w dniu 15 lutego 2019 r. terenie stacji benzynowej w Warszawie samochodu w stanie nietrzeźwości i narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu małoletniego syna.

W komunikacie czytamy: - Podczas pierwszego przesłuchania w charakterze podejrzanej o prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości Dominika K. przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu i złożyła wniosek o warunkowe umorzenie postępowania. W postępowaniu ustalono również, że Dominika K. prowadząc pojazd w stanie nietrzeźwości, w którym znajdował się jej małoletni syn, naraziła dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Ustalenia te pozwoliły na ogłoszenie Dominice K. zarzutu kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo małoletniego syna, wobec którego na podejrzanej ciążył szczególny obowiązek opieki, podano na stronie prokuratury.  - Dominika K. nie przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu i złożyła wyjaśnienia, w których zaprzeczyła, że w dniu 15 lutego 2019 r. znajdowała się pod wpływem alkoholu - dodano w oświadczeniu.

Dominika K. jest adwokatem, dlatego w związku z tym Prokuratura Okręgowa w Warszawie przekazała materiały ze sprawy Rzecznikowi Dyscyplinarnemu Okręgowej Izby Adwokackiej w Warszawie, podano w komunikacie na stronie prokuratury.

Za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości Dominice K. grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, a za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo osoby, która powinna być pod opieką, grozi nawet do 5 lat więzienia.

Najnowsze