Jest decyzja Izby Dyscyplinarnej ws. wniosku o zgodę na zatrzymanie sędziego Igora Tuleyi

Sędzia Igor Tuleya
Autor: Sebastian Wielechowski/SUPER EXPRESS Sędzia Igor Tuleya

Późnym wieczorem pojawiła się informacja, że Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego nie wyraziła zgody na zatrzymanie i doprowadzenie do prokuratury warszawskiego sędziego Igora Tuleyi w celu postawienia zarzutów.

O godzinie 23.00 w czwartek 22 kwietnia, podana została decyzja Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego dotycząca sędziego Igora Tuleyi. Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego nie wyraziła zgody na zatrzymanie i przymusowe doprowadzenie do prokuratury warszawskiego sędziego Tuleyi w celu postawienia mu zarzutów dotyczących ujawnienia tajemnicy ze śledztwa. Orzeczenie to jest nieprawomocne.

Wniosek w sprawie zatrzymania i przymusowego doprowadzenia sędziego Igora Tuleyi został skierowany do Sądu Najwyższego w połowie marca. Prokuratura Krajowa podała wówczas, że w związku z tym, iż sędzia Igor Tuleya po raz trzeci, mimo prawnego obowiązku, nie stawił się na przesłuchanie w prokuraturze. Dlatego też Wydział Spraw Wewnętrznych PK wystąpił do Izby Dyscyplinarnej o zgodę na jego przymusowe doprowadzenie.

Sędzia Igor Tuleya konsekwentnie odmawia stawienia się w prokuraturze. Jak podkreśla, nie uznaje Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego jako sądu oraz ważności decyzji podjętych przez tę izbę.

SPRAWDŹ>>>Piecha z PiS o liczbie zgonów w Polsce: To nie jest wina rządu! Kto jego zdaniem za nią odpowiada? [Express Biedrzyckiej]

Igor Tuleya: Jestem gotowy na więzienie [Super Raport]
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze