Jest ratunek dla rządów Kaczyńskiego? Nowy, nieoczekiwany koalicjant na horyzoncie! Pierwsza rozmowa się już odbyła

2021-03-02 10:40 pmar
Jarosław Kaczyński
Autor: Tomasz Radzik/SUPER EXPRESS Jarosław Kaczyński

Mówiąc poetycko i metaforycznie, statek Zjednoczonej Prawicy wciąż porusza się po bardzo niespokojnych wodach a pokład trzeszczy w szwach. O ile tarcia w Porozumieniu Jarosława Gowina, według zapewnień, nie zagrażają jedności koalicji rządzącej, o tyle bunty Solidarnej Polski sprawiają, że coraz częściej spekuluje się o przyśpieszonych wyborach w momencie utraty sejmowej większości. Jarosław Kaczyński trzyma jednak najwyraźniej ręce na pulsie i przygotowuje się na czarny rozwój sytuacji. Paweł Kukiz zdradził, że odbył już pierwszą rozmowę z prezesem PiS. O czym rozmawiali?

Choć po zwycięstwie Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich w obozie Zjednoczonej Prawicy zapanowała radość z oczekującej ich, rzekomo, stabilizacji aż do 2023 roku (wówczas, zgodnie z kalendarzem wyborczym, zaplanowane są kolejne wybory parlamentarne), to jednak już od jesieni obozem tym targają coraz większe konflikty. Kontrowersyjna "Piątka dla zwierząt", którą firmował i gorąco popierał sam Jarosław Kaczyński, unijny budżet, fundusz dla artystów, konflikty w Porozumieniu Jarosława Gowina: wszystko to sprawia, że opozycja coraz chętniej i częściej zaczyna mówić o organizacji przedterminowych wyborów. Jakby tego było mało, o takiej możliwości przebąkują nawet prominentni politycy PiS.

Zobacz: Miarka się przebrała i będą wcześniejsze wybory?! Suski i Terlecki nie mąją wątpliwości. DZIEJE SIĘ!

Okazuje się, że może Jarosławowi Kaczyńskiemu uda się jednak utrzymać sejmową większość w inny sposób. We wtorkowy poranek w Polsat News gościł Paweł Kukiz, którego drogi z Polskim Stronnictwem Ludowym rozeszły się jakiś czas temu. Muzyk zdradził, że w ostatnich dniach spotkał się z prezesem PiS! Wiemy, o czym rozmawiali!

Express Biedrzyckiej - Paweł Kukiz: PSL oszukał mnie na 6 mln złotych

- Przyszedłem z postulatami takimi, które ograniczają "koryto", możliwość autorytarnego sprawowania władzy, bezkarności często przestępców, którzy funkcjonują w polityce, a którzy nie ponoszą odpowiedzialności karnej za swoje wadliwe decyzje czy korupcyjne działania - wymieniał postulaty, w którymi szedł do polityki Kukiz. Jednym z jego głównych celów było ustanowienie instytucji "sędziów pokoju", którzy byliby wybierani przez obywateli spośród prawników, do rozstrzygania najprostszych sporów (co miałoby prowadzić do usprawnienia sądownictwa w Polsce). Przy tej okazji zdradził on, że tydzień temu rozmawiał na temat sędziów pokoju również z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. - Wyraził zainteresowanie, uważa, że jest to jak najbardziej potrzebna instytucja (...) Jest wielka nadzieja, kropla drąży skałę - przyznał poseł.

Kukiz przyznał też, że rozmawiał z wicepremierem Kaczyńskim także o innych swoich postulatach. - O zmianie ordynacji wyborczej, o nadaniu każdemu obywatelowi indywidualnego, biernego prawa wyborczego - nie jak dziś, że głosujemy na partię polityczną, która wystawia swoich kandydatów i nazywa ich naszymi posłami, tylko na taką ordynacją, gdzie Kowalski będzie mógł startować ze swojego powiatu nie musząc być nominatem jakiejś partii - tłumaczył.

Czy w przypadku rozpadu Zjednoczonej Prawicy spełnienie niektórych z tych postulatów pozwoli przyciągnąć do PiS Pawła Kukiza i utrzymać sejmową większość? Pozostaje nam czekać na rozwój wypadków...

Zobacz, jak przebiegała kariera Pawła Kukiza w poniższej galerii. Jest w niej sporo archiwalnych zdjęć!

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze