Jeżowe. Zadyma na spotkaniu z Niedzielskim! Policja na miejscu

2021-07-26 14:24
Adam Niedzielski
Autor: Łukasz Gągulski/Super Express Niedzielski ostro o antyszczepionkowach! Podziękował pracownikom punktu szczepień za „obronę rozumu”

Adam Niedzielski w poniedziałek 26 lipca odwiedził gminę Jeżowe, gdzie zachęcał do zaszczepienia się. Z danych ministerstwa zdrowia wynika, że ta gmina na Podkarpaciu ma jeden z najniższych wskaźników przyjęcia preparatu przeciwko koronawirusowi - 17,8 procent. Co powiedział minister zdrowia w gminie Jeżowe?

Czwarta fala koronawirusa w Polsce jest przesądzona, dlatego też Adam Niedzielski odwiedził dziś gminę Jeżowe. W tej niewielkiej gminie na Podkarpaciu poziom zaszczepienia jest jednym z najniższych w kraju i wynosi 17,8 procent. To zdecydowanie zbyt mało, by można było myśleć o ochronie przed wariantem Delta, który obecnie stanowi już większość zakażeń w naszym kraju. - Najważniejszym obecnie dla ministra zdrowia celem jest możliwie szybkie zwiększenie liczby zaszczepionych Polaków, by zapobiec wzrostowi transmisji wirusa w najbliższych dniach i tygodniach. Widzimy, że wzrost zakażeń już się realizuje. Gdzie będzie szczyt możliwej czwartej fali zależy tylko i wyłącznie od nas – od społeczeństwa i naszej odpowiedzialności za siebie i innych - mówi rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz. O godzinie 13.45 Adam Niedzielski oraz wójt gminy Jeżewo wzięli udział w konferencji prasowej.

  • z nieoficjalnych informacji wynika, że rząd planuje wprowadzenie obostrzeń takich jak na wiosnę. Nie będzie więc specjalnych kin czy restauracji tylko dla osób zaszczepionych
  • 26 lipca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem - jest ich 74
  • w pełni zaszczepionych jest 16 986 230 osób (zaszczepieni preparatem J&J oraz 2 dawką innych preparatów)

RELACJA NA ŻYWO - KLIKNIJ F5, ABY ODŚWIEŻYĆ

14.25 Konferencja prasowa ministra zdrowia zakończyła się. Spotkanie z mediami ochraniała policja.

14.17 Podczas wypowiedzi dla mediów, minister zdrowia kilka razy musiał przerywać. Wszystko ze względu na to, że grupa osób wznosiła okrzyki pod adresem Adama Niedzielskiego.

14.15 Pod ośrodkiem zdrowia w Jeżowem napięta atmosfera - opisuje Grzegorz Braun, poseł Konfederacji. Zebrało się tam kilkanaście osób, które wyrażają swój sprzeciw szczepieniom. 

14.05 Tymczasem premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że wieczorem spotyka się Rada Medyczna ws. czwartej fali koronawirusa. 

13.50 Wciąż czekamy na rozpoczęcie konferencji prasowej Adama Niedzielskiego.

Super Raport 29.06 (Goście: Andrzej Halicki - eurodeputowany, PO oraz Jan Strzeżek - Porozumienie), Sedno Sprawy: Adam Niedzielski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE