Joachim Brudziński ostro o zakazie wędkarstwa. Spurek może się zmarszczyć

2021-09-16 18:51
Joachim Brudziński
Autor: Jan Graczynski / East News Joachim Brudziński

Wiele kontrowersji wywołał wpis Sylwii Spurek dotyczący zakazu wędkarstwa w całej Europie od 2023 roku. Jak wyjaśniła w rozmowie z Onetem, nie widzi powodu dla jakiego zwierzęta mają być okaleczane dla przyjemności, łowione czy zabijane. - Kim trzeba być, aby uważać, że prawa wykorzystywanych, torturowanych, okrutnie zabijanych i zjadanych zwierząt są „całkowicie nieważne, ale dające mnóstwo radości”⁉️ - napisała na Twitterze. Do jej słów odniósł się Joachim Brudziński.

W rozmowie z "Super Expressem" Joachim Brudziński powiedział, co myśli o pomyśle europosłanki z frakcji Zielonych. - Bawią mnie te pomysły Pani Spurek i tyle. Jakoś nie jest mi dana "łaska" wiary że to wariactwo kiedykolwiek wejdzie w życie. Np. zakaz dojenia krów. A co do wędkarstwa, to Pan Jezus wybrał sobie Apostołów spośród rybaków - z uśmiechem komentuje całą sprawę.

- To jest hobby, to jest rozrywka, to jest coś, co ludzie robią dla przyjemności. Pytanie, czy można krzywdzić, okaleczać, zabijać dla przyjemności. Czy tak samo dyskutowalibyśmy o takich praktykach, gdyby chodziło o psy i koty. (...) Jeśli chcemy budować kulturę praw zwierząt, nie możemy stosować taryfy ulgowej dla myślistwa i wędkarstwa - powiedziała w rozmowie z PAP eurposłanka Zielonych.

- Zakaz wędkarstwa, bo to też polowanie 🤣🤣🤣 Zakaz hodowli zwierząt 🤣🤣🤣 Brakował mi jej pomysłów. Jakoś tak się skupiliśmy na rzeczach ważnych, że zapomnieliśmy, że gdzieś, w alternatywnej rzeczywistości, są rzeczy całkowicie nieważne, ale dające mnóstwo radości - skomentował na Twitterze Artur E. Dziambor.

Spurek chce zdelegalizować schabowego? Co na to Kaczyński? Komentarz Adama Federa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE