Owsiak tajemniczo o śmierci Adamowicza. Te słowa zastanawiają [TWARZĄ W TWARZ]

2020-01-10 15:15 tw
Tomasz Walczak i Jurek Owsiak
Autor: ARTUR HOJNY/SUPER EXPRESS Tomasz Walczak i Jurek Owsiak

Już w niedzielę 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tomasz Walczak spotkał się z Jurkiem Owsiakiem, by porozmawiać o tym, czy Polacy nadal chcą grać z Orkiestrą, w jakim stanie jest polska służba zdrowia i jak wpłynęły na szefa WOŚP tragiczne wydarzenia sprzed roku. Tajemnicze słowa Owsiaka o śmierci Adamowicza zastanawiają.

Obejrzyj wywiad z Jurkiem Owsiakiem w programie „Twarzą w Twarz”:

Na co w tym roku zbiera Orkiestra? „Na sprzęt do sali zabiegowych i operacyjnych – tych miejsc, gdzie bezpośrednio ratuje się życie i zdrowie dziecka. Mówimy o neurologii, kardiochirurgii i po raz pierwszy o padaczce lekoopornej. Będziemy wymieniać sprzęt, który kupowaliśmy kilka, kilkanaście lat temu, by zapewnić najwyższe standardy opieki i uczynić pracę lekarzy jak najbardziej komfortową” - powiedział Owsiak.

Pytany, jak przez ostatnie 28 lat zmieniła się polska służba zdrowia, stwierdził, że mamy sprzęt z najwyższej półki i piękne szpitale, ale jednocześnie „system opieki zdrowotnej się załamał”. „Brakuje w Polsce 60 tys. lekarzy, 100 tys. pielęgniarek. To oficjalne dane. Nie da się tego naprawić w ciągu miesiąca, ale już za chwilę możemy trafić do szpitala i urządzenia z najwyższej półki będą stały nieużywane, bo nie będzie komu ich obsługiwać” - dodał.

Wspominając wydarzenia sprzed roku, kiedy w czasie finału zamordowany został Paweł Adamowicz, Owsiak nie krył zdziwienia, że nadal nic w tej sprawie nie wiadomo. „To jest przedziwna rzecz, że przez ten rok, który w śledztwie jest niezwykle ważny, i nadal nie wiemy, jak ten człowiek dostał się na scenę. A to pytanie, które dla nas i dla wszystkich, którzy organizują finał jest niezwykle ważne. Chciałbym znać odpowiedź, bo to być można wzmocniłoby ogniwo w tym łańcuchu. Może o czymś nie wiemy? Może gdzieś jest przestrzeń, która jest wykorzystywana przez szaleńców?”