Koronawirus. Skuteczność szczepionki Pfizer coraz mniejsza! Będzie kolejny zastrzyk?
Autor: x3/cc0/Pixabay.com Skuteczność szczepionki Pfizer coraz mniejsza - powiedział szef firmy BioNTech Ugur Sahin, jej producenta. Z badań wynika, że po 6 miesiącach od jej podania odporność organizmu na koronawirusa spada z 95 do 91 procent

Już pół miliona nastolatków może zapisać się na szczepienie!

2021-05-17 12:57

Ministerstwo zdrowia wystawiło w nocy z niedzieli na poniedziałek już 500 tys. e-skierowań na szczepienie przeciw COVID-19 nastolatkom w wieku 16 i 17 lat. – Zarejestrowało się na nie ok. 25 tys. osób – poinformował w stacji Polsat News rzecznik prasowy resortu Wojciech Andrusiewicz. Warto pamiętać, że nieletni muszą mieć zgodę opiekuna na przyjęcie szczepionki a przed wizytą w punkcie szczepień powinni wypełnić specjalny formularz.

Prawie 25 tys. nastolatków ma już termin szczepienia

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz powiedział w Polsat News, że w nocy e-skierowania zostały wysłane do ok. pół miliona młodych ludzi w wieku 16 i 17 lat. Do tej pory zarejestrowało się na szczepienie ok. 25 tys. osób. Nieletni, którzy chcą się zaszczepić potrzebują jednak zgody rodziców lub opiekunów prawnych. Powinni też przygotować się do wypełnienia specjalne formularza zgłoszeniowego, który dostępny jest na stronach gov.pl. Trzeba go wypełnić przed wizytą w punkcie szczepień. – Dla każdego kto zechce zgłosić się na szczepienie, wymagany jest PESEL rodzica i numer dowodu osobistego – uprzedził Andrusiewicz.

Czwarta fala epidemii w natarciu? Naukowcy mają dla nas złe informacje

Express Biedrzyckiej - Bronisław Komorowski: PiS idzie drogą Gierka

W czerwcu ruszy szczepienie 12-latków?

Jest szansa, że na szczepienie będą zapisywane jeszcze młodsi Polacy – w wieku 12-15 lat. Koncernu Pfizer/BioNTech złożył już do oceny Europejskiej Agencji Leków (EMA) badania skuteczności i bezpieczeństwa szczepień w tej grupie wiekowej. Według rzecznika resortu zdrowia decyzja w tej sprawie powinna zapaść w połowie czerwca. – Wszystko wskazuje na to, że będzie to decyzja pozytywna – oznajmił Andrusiewicz, dodając, że szczepionka w tej grupie – według dostępnych badań - ma niemal stuprocentową skuteczność.

Gdzie trzeba szczególnie uważać po poluzowaniu obostrzeń? Ekspert ostrzega

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze