Już w środę Michał Tusk stanie przed komisją ws. Amber Gold

2017-06-20 14:00 PMar
MICHAŁ TUSK
Autor: Tomasz Radzik MICHAŁ TUSK

Już w środę ok. godz 10 przed sejmową komisją śledczą, której celem jest wyjaśnienie afery Amber Gold stanie Michał Tusk. Syn byłego premiera, Donalda ma złożyć zeznania dotyczące jednego z wątków śledztwa, czyli linii lotniczych OLT Express, w których sam był zatrudniony.

Michał Tusk pojawił się w sprawie Amber Gold ze względu na pracę dla OLT Express. Syn byłego premiera przeszedł do tej firmy z gdańskiego lotniska. W OLT zajmował się głównie PR-em, chociaż padały też oskarżenia, że ujawnił tajemnice handlowe ze swojej poprzedniej pracy. Śledztwo w tej sprawie zostało w 2012 r. umorzone, chociaż – jak na początku czerwca pisała „Gazeta Wyborcza" – prokuratura również chce ponownie przesłuchać Tuska w jednym ze śledztw w sprawie Amber Gold.

Według zeznającego we wtorek przed komisją prezesa zarządu Portu Lotniczego w Gdańsku, Tomasza Kloskowskiego, Michał Tusk to jest "wybitnym fachowcem. Na słowa te zareagowała internautka:

 

 

Jak powiedziała na początku marca przewodnicząca  komisji Małgorzata Wassermann, uzasadniając decyzję o przesłuchaniu Michała Tuska: - Rzadko się zdarza, aby syn premiera pracował w tak skandalicznej firmie, przekręciarskiej, i to jest fakt.

 

 

Zobacz także: Prezes Wisły Kraków UBLIŻYŁ Kaczyńskiemu: Niech zabiera brata i wyp...

Najnowsze