Tajna NARADA u Dudy. MAMY ZDJĘCIA! Jest tam Kaczyński

2019-11-13 21:36 KS

- Rozmowa premiera z prezesem PiS i panem prezydentem w Belwederze dotyczy spraw rządowych, polityki rządu na najbliższe cztery lata. Potrwa kilka godzin– tak w rozmowie z „Super Expressem” rzecznik rządu Piotr Muller komentuje odbywające się spotkanie najważniejszych osób w państwie.

W obozie Zjednoczonej Prawicy trwają gorączkowe narady w sprawie składu nowego rządu. Wciąż nie znamy nazwiska osoby, która obejmie tekę ministra w resorcie sportu. I między innymi tego dotyczy rozmowa w Belwederze z udziałem prezydenta, premiera i prezesa PiS. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 20 i jak zapewnia nas rzecznik rządu, potrwa kilka godzin. - Rozmowa premiera z prezesem PiS i panem prezydentem w Belwederze dotyczy spraw rządowych, polityki rządu na najbliższe cztery lata – ujawnia nam rzecznik rządu Piotr Muller. Przypomnijmy, że kilka dni temu premier Mateusz Morawiecki przedstawił skład nowego rządu. Na czele nowego resortu, czyli Ministerstwa Nadzoru Właścicielskiego, stanie wicepremier Jacek Sasin, który będzie nadzorował kluczowe spółki skarbu państwa. Nową szefową resortu rodziny, pracy i polityki społecznej zostanie z kolei Marlena Maląg, a ministrem finansów Tadeusz Kościński. Z rządem pożegnał się z kolei m.in. szef resortu inwestycji i rozwoju oraz minister finansów Jerzy Kwieciński, a także Bożena Borys – Szopa, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, szef resortu energii Krzysztof Tchórzewski oraz minister środowiska Henryk Kowalczyk. Premier ogłosił, że na dwa resorty zostanie podzielone ministerstwo środowiska. Resortem zasobów naturalnych będzie kierował Michał Woś, a Michał Kurtyka ministerstwem ds. klimatu.
- Chcemy kontynuować wszystkie nasze zapowiedzi, nasze programy – zaznaczył premier Mateusz Morawiecki. - Chcemy, by Polakom żyło się coraz lepiej – dodawał szef rządu, który swoje expose może wygłosić w Sejmie już we wtorek, 19 listopada.