Kaczyński o "ZDRADZIECKICH MORDACH" i nazwaniu opozycji "KANALIAMI": Uczyniłem dobrze

2017-07-19 22:16 Paula
Jarosław Kaczyński
Autor: East News

Ci, którzy liczyli na to, że prezes Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla TVP Info przeprosi opozycję za nazwanie jej polityków "kanaliami", może być rozczarowany. Goszczący w TVP szef Prawa i Sprawiedliwości powiedział, że powiedział dobrze i nie wycofał się ze swoich słów. Wyjaśnił też, dlaczego zareagował tak wybuchowo na słowa posła Budki.

Wiem, że boicie się prawdy, ale nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego brata. Zniszczyliście go, zamordowaliście, jesteście kanaliami! - krzyczał w nocy do posłów opozycji rozzłoszczony prezes PiS. W rozmowie z dziennikarzem "Wiadomości" w programie "Gość Wiadomości" już spokojnie opowiedział o tym, co pchnęło go do takich słów. Jarosław Kaczyński przyznał, że został zdenerwowany przez opozycję i puściły mu nerwy. Dodał, że już jakiś czas temu postanowił sobie, że jeśli polityczni przeciwnicy będą powoływać się na zmarłego Lecha Kaczyńskiego, to mocno zareaguje: - Powiedziałem sobie, że jeśli jeszcze raz użyją nazwiska mojego brata, będę interweniował - wyjaśnił.

Co do słów o "zamordowaniu" brata przez opozycję przyznał, że miał na myśli moralną odpowiedzialność: - Jeśli stosunek do mojego brata byłby normalny, prezydent i premier polecieliby razem, do tragedii by nie doszło - ocenił Kaczyński. - Nazwiska mojego brata używa formacja, która go niszczyła za życia - powiedział prezes i nazwał to "przemysłem pogardy". Podkreślił też, że być może zareagował zbyt ostro, ale to sytuacja o atmosfera na sali go do tego pchnęła: - Gdyby nie ten krzyk na sali, to może byłoby łagodniej, ale sens ten sam, nie miałem innego wyjścia. Nie przeprosił jednak za swoje słowa i ocenił, że zrobił dobrze.

Zobacz: Emocjonalny WYBUCH Kaczyńskiego do opozycji! "Zamordowaliście mi brata, kanalie!"