Kaczyński o rekonstrukcji rządu. Pochwalił prezesa WAŻNEJ SPÓŁKI

2020-08-06 5:25 Łukasz Maziewski
Jarosław Kaczyński
Autor: Marek Kudelski Jarosław Kaczyński

Rekonstrukcja rządu odbędzie się jesienią, liczba ministerstw ulegnie znacznemu ograniczeniu, a premierem wciąż będzie Mateusz Morawiecki (52 l.). W wywiadzie dla PAP Jarosław Kaczyński (71 l.) ujawnia kulisy rządowych zmian. Pochwalił także prezesa jednej z największych polskich spółek - Daniela Obajtka z Orlenu.

Kaczyński wywiadów udziela nieczęsto, zazwyczaj w momentach politycznie ważnych. Tak jak teraz, kiedy szykuje się poważna rekonstrukcja rządu. Powiedział m.in. o ograniczeniu liczby resortów. - Nie będę się w tej chwili upierał przy jakiejś liczbie, z tym, że ona by na pewno oscylowała wokół 12 – przekonywał prezes PiS. Dodał, że „najbardziej radykalny” plan zakłada nawet 11 ministerstw. - Ale nie sądzę, że to się uda – stwierdził Kaczyński. Zapewnił jednak, że niezagrożona pozostanie pozycja szefa rządu. - Rekonstrukcja nie obejmie stanowiska premiera – zapewnił prezes PiS. Dodał też, że koalicjanci (Porozumienie i Solidarna Polska) dostaną po jednym resorcie i będzie to dla nich „szczodrze”.


Kilka ciepłych słów Kaczyński powiedział pod adresem prezesa Orlenu, Daniela Obajtka (44 l.), chwaląc go m.in. za działania dotyczące rozrostu największej polskiej firmy paliwowej i planów fuzji z kolejnymi koncernami, w celu stworzenia energetycznego supergiganta. - Jestem bardzo wdzięczny prezesowi Obajtkowi za to, że to tak wszystko energicznie prowadzi. Zdecydowanie i jednoznacznie wspieram te działania – powiedział Kaczyński. Stwierdził również, że zmiany – fuzja Orlenu i Lotosu oraz plan przejęcia Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa – wpisują się w to, „co ma służyć rozwojowi polskiej gospodarki”.

Express Biedrzyckiej - Adam Struzik: Obawiam się wojny z samorządami. PiS dąży do destrukcji

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze