Kaczyński szykuje się na TRZECIĄ KADENCJĘ. KULISY ZAMKNIĘTEGO spotkania PiS

2020-08-08 6:14 CHA
PiS szykuje się na trzecią kadencję
Autor: Marek Kudelski/Super Express PiS szykuje się na trzecią kadencję

Wielka mobilizacja już trzy lata przed wyborami parlamentarnymi! Jarosław Kaczyński (71 l.) ma plan, co zrobić, by Prawo i Sprawiedliwość rządziło jeszcze dłużej. W czwartek prezes przedstawił go swym posłom i koalicjantom podczas wyjazdowego posiedzenia klubu PiS w podwarszawskiej Jachrance. Jak słyszymy od uczestników spotkania, lider ugrupowania rządzącego nie ma wątpliwości, że im wcześniej zostaną wdrożone zmiany, tym większa szansa na to, że jego partia będzie u władzy trzecią kadencję.

- Jakże cieszy zapowiedź jesiennej ofensywy. A potem zimowej dogrywki. Repolonizacja! - cieszył się podczas posiedzenia poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski (42 l.). Repolonizacja mediów, a także zmiany w sądownictwie to dwa główne cele Kaczyńskiego na najbliższy czas. - Wszystko ma odbyć się przy współpracy z Andrzejem Dudą, by uniknąć sporów takich jak podczas reformy sądownictwa w 2017 roku. Musi być jedność działania – mówi nam jeden z posłów PiS.

ZOBACZ TEŻ: Kaczyński o rekonstrukcji rządu. Pochwalił prezesa WAŻNEJ SPÓŁKI

Ale to nie koniec. Mowa była również o jesiennej rekonstrukcji rządu, która ma nie być powierzchowna, ale „dogłębna”. Szef klubu PiS, Ryszard Terlecki (71 l.) w rozmowie z mediami przyznał, że rekonstrukcja będzie dotyczyła znacznego zmniejszenia resortów.

To rodzi nie lada tarcia między PiS a Solidarną Polską i Porozumieniem, bowiem koalicjanci mogą stracić swoich ludzi w resortach. Jak słyszymy, ludzie Zbigniewa Ziobry (50 l.) w Jachrance pokazywali swą jedność i trzymali się razem. - Niewątpliwie chcieli udowodnić, że są silni – mówi nam uczestnik spotkania. Z kolei burę na spotkaniu mieli dostać Gowinowcy. - Po tym, w pewnym momencie Jarek zebrał swoją grupę i zeszli na naradę do podziemi. U Gowina nie było „atmosfery siły”, jak u Ziobrystów. Raczej panowały kiepskie nastroje – dowiadujemy się.

ZOBACZ TEŻ: Rekonstrukcja rządu to początek końca? Ziobro i Gowin „stawiają sprawę na ostrzu noża”

Do zmian ma dojść także w strukturze samej partii. W regionach do władzy mają dojść nowe twarze, niekojarzone z wielką polityką. - Po to, by przyciągnąć nowe osoby – mówi nam jeden z posłów PiS. Nowe władze partii zostaną wybrane podczas listopadowego kongresu.

Lech Wałęsa - najlepsze momenty Expressu Biedrzyckiej

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze