Kaczyński zastąpi Szydło?

2017-09-08 4:00 Kamil Szewczyk
Kaczyński Szydło
Autor: AP/FOTOLINK Kaczyński Szydło

Czy dni Beaty Szydło (54 l.) jako premier są już policzone? Z informacji "Super Expressu" wynika, że zmiany na stanowisku szefa rządu żądają najbliżsi współpracownicy Jarosława Kaczyńskiego (68 l.). I to właśnie jego widzieliby w tej roli. - Jak prezes Kaczyński zostanie premierem, to zawsze jest to dobra opcja - wyznaje nam wiceprezes partii Adam Lipiński (61 l.).

Wojna na linii Pałac Prezydencki - rząd rozgorzała po wecie prezydenta wobec ustaw o Sądzie Najwyższym i KRS. Oliwy do ognia dolała też ostatnia wypowiedź rzecznika Andrzeja Dudy. - Jeśli prezydent miałby oczekiwania co do zmian w składzie Rady Ministrów, na pewno by je wyraził prezesowi Kaczyńskiemu - stwierdził Krzysztof Łapiński (39 l.) pytany o ewentualną dymisję Antoniego Macierewicza (69 l.). - Kaczyński wie, że Szydło nie ma posłuchu u Macierewicza, a ostatnio nawet prezydent ją lekceważy wypowiedziami swojego rzecznika i sugeruje, że Szydło na nic nie ma wpływu - twierdzi ważny polityk PiS. Dlatego, jak wynika z naszych informacji, Kaczyński ma pomysł, że w jesiennym rozdaniu politycznym to on powinien stanąć na czele rządu.

- Narasta konflikt na linii Pałac Prezydencki - rząd. Myślę, że Jarosław Kaczyński stanie na czele rządu. A wtedy prezydent nie postawi się Kaczyńskiemu, a wobec Szydło może to robić i robi to - mówi nam ważny polityk z otoczenia prezesa. Z naszych informacji wynika, że Beata Szydło zostałaby marszałkiem Sejmu i pilnowała ustaw PiS w parlamencie.

O tym, że prezes byłby dobrym szefem rządu, mówią wprost ważni politycy jego partii. - Jak Jarosław Kaczyński zostanie premierem, zawsze jest to dobra opcja. Prezes jest przecież liderem naszej formacji - chwali go Adam Lipiński. - Jarosław Kaczyński byłby bardzo dobrym premierem - ocenia krótko poseł Arkadiusz Mularczyk (46 l.). Co na to eksperci? - Beata Szydło nie jest w stanie okiełznać osobistych ambicji Macierewicza i Ziobry, a ostatnio Dudy. Na czele rządu jest więc potrzebny ktoś, kto ma posłuch. I tym kimś jest Jarosław Kaczyński. Tylko on jest w stanie zdyscyplinować niektórych ministrów, a i relacje z prezydentem wtedy by się szybko uspokoiły - komentuje nam prof. Kazimierz Kik (70 l.), politolog.

Polska wyjdzie z Unii Europejskiej? Beata Szydło odpowiada

Beata Szydło została Człowiekiem Roku

Beata Szydło głosowała za uchyleniem sankcji za niepłacenie podatków

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze