Kamil D. spędzi najbliższe święta za kratkami? Prokuratura mocno się za niego wzięła!

2019-12-03 18:51
Kamil D. zatrzymany
Autor: AKPA

Prokuratura Regionalna w Katowicach złożyła wniosek o areszt znanego dziennikarza Kamila D. Informację przekazała mediom rzecznik prokuratury Agnieszka Wichary. W trakcie przesłuchania były gwiazdor TVN miał się przyznać do sfałszowania weksla na kwotę 3 mln zł. Grozi za to nawet do… 25 lat więzienia!

Prokuratura zarzuca mu sfałszowanie podpisu byłej małżonki na wekslu do banku na ponad 2 mln franków szwajcarskich. Kamilowi D. grozi za to wysoka kara do nawet… 25 lat pozbawienia wolności.

Śledztwo toczy się od kilku miesięcy. W ostatnim czasie śledczy otrzymali ekspertyzę grafologiczną weksla z sierpnia 2008 r. Weksel był podpisany przez Kamila D. i jego ówczesną żonę Mariannę. Według grafologów oba podpisy były jednak jednego autorstwa – Kamila D.

Prokuratura wyjaśnia także sprawę drugiego weksla, na 300 tys. zł. Śledztwo rozpoczęło zawiadomienie złożone przez byłą żonę dziennikarza. Oba weksle były zabezpieczeniem kredytu hipotecznego na domek w Szczyrku. D. przestał spłacać kredyt na domek, bank zwrócił się do byłej żony jako podpisanej na wekslach, a ta stwierdziła, że nigdy pod niczym takim się nie podpisywała.

To tylko najnowsza odsłona kłopotów Kamila D. W ostatnich miesiącach miał już sprawę o prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwym (w wydychanym powietrzu miał po wypadku aż 2.6 promila alkoholu). Na wolności jest tylko dzięki wpłaceniu 100 tys. zł kaucji. Wcześniej stracił też status gwiazdy po rozejściu się ze stacją TVN, która prowadziła dochodzenie w sprawie mobbingu, a nawet molestowania seksualnego w stacji. Szczegółów ugody na podstawie której D. opuścił stację nigdy nie podano do wiadomości publicznej.