Karczewski WYZNAJE: "Swoje już wypiłem". Z tej strony go nie znaliśmy [POLITYCY OD KUCHNI]

2019-11-10 12:00 LIKP, KS
Z wizytą w domu Stanisława Karczewskiego
Autor: Paweł Dąbrowski/SUPER EXPRESS Z wizytą w domu Stanisława Karczewskiego

Marszałek Senatu znany przede wszystkim jest jako jeden z najbardziej rozpoznawalnych polityków Prawa i Sprawiedliwości. Zanim na dobre wszedł w wielką politykę, przez lata był lekarzem, a konkretnie chirurgiem. Przede wszystkim jest jednak człowiekiem z krwi i kości, któremu nieobce są używki . O swoich przygodach z alkoholem i papierosami Stanisław Karczewski powiedział Piotrowi Lekszyckiemu i Kamilowi Szewczykowi w programie "Politycy od kuchni".

Karczewski szczerze wyznał, że zdarzyło mu się upić kilkanaście razy w życiu. Teraz jednak raczej od alkoholu stroni. - Swoje już wypiłem jako chirurg. Jako polityk nie piję - zdradził marszałek Senatu. Od czternastu lat Karczewski nie pali także papierosów. O okolicznościach zerwania z nikotynowym nałogiem szczegółowo opowiedział w programie "Politycy od kuchni".

ZOBACZ PROGRAM "POLITYCY OD KUCHNI" ZE STANISŁAWEM KARCZEWSKIM

Co ciekawe, polityk Prawa i Sprawiedliwości zanim na dobre rzucił "fajki", próbował zerwać z nałogiem przynajmniej kilkanaście razy. Zawsze jednak łamał się i sięgał po "dymka". Zdarzało mu się nawet palić razem z byłą premier Ewą Kopacz. To było w czasach, gdy oboje pracowali jako lekarze w szpitalu.

ZOBACZ DWA PIERWSZE ODCINKI "POLITYKÓW OD KUCHNI":

- Z JANUSZEM KORWIN-MIKKEM

- Z MICHAŁEM KAMIŃSKIM

Najnowsze