Katastrofa smoleńska. Ważna decyzja sądu

2022-05-19 16:15
Smoleńsk
Autor: Serge Serebro/Vitebsk Popular News

Sąd Rejonowy w Warszawie zdecydował o areszcie dla Wiktora R., który był kontrolerem lotów na wieży w Smoleńsku w kwietniu w 2010 roku. To tamtego feralnego dnia doszło do katastrofy, w której zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński oraz jego małżonka Maria.

10 kwietnia 2010 roku doszło do jednej z największych tragedii w historii Polski. Samolot lecący do Katynia na obchody, rozbił się pod Smoleńskiem. Na pokładzie znajdowało się 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński z małżonką, przedstawiciele wszystkich partii politycznych, duchowni, dowódcy wojskowi. Nikt nie przeżył katastrofy. Dwanaście lat po tragedii Sąd Rejonowy w Warszawie postanowił o areszcie dla kontrolera lotów wieży ze Smoleńska, który pracował feralnego dnia. - Prokuratorzy przyjęli, że podejrzani – zezwalając na zniżanie się samolotu i warunkowe próbne podejście do lądowania – przewidywali, iż może dojść do katastrofy i się na nią godzili - czytamy na portalu tvpinfo.pl, który podał te nieoficjalne informacje.

ZOBACZ TEŻ: Makabryczne zdjęcia ofiar katastrofy smoleńskiej w sieci. Wszystko przez Macierewicza

- Dziś też to powtarzamy, chcemy oddać hołd, chcemy zachować pamięć, chcemy, żeby ta pamięć trwała: dziś, jutro, za rok, za dwa, za dziesięć, za dwadzieścia. Ona jest częścią naszej tożsamości, jest częścią pamięci narodowej - mówił prezes PiS podczas tegorocznych obchodów rocznicy katastrofy w Smoleńsku.

Jarosław Kaczyński o sprawie katastrofy smoleńskiej
Sonda
Jak oceniasz Antoniego Macierewicza jako szefa podkomisji smoleńskiej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE