Kazimierz Marcinkiewicz wyliczył wady Kaczyńskiego! O tym nikt nie mówi. Można się załamać!

2021-09-23 4:30
Kazimierz Marcinkiewicz
Autor: AKPA/Podlewski Kazimierz Marcinkiewicz.

Były premier PiS, a obecnie bokser-amator Kazimierz Marcinkiewicz w rozmowie z „Super Expressem” komentuje plotki na temat powrotu Jarosława Kaczyńskiego na stanowisko szefa rządu. Czy Kaczyński byłby lepszy niż Mateusz Morawiecki? – Absolutnie nie! Choć i tak to Kaczyński podejmuje decyzje, to nie ma on najmniejszych zdolności organizacyjno-biurowych – ocenia szef rządu w latach 2005–2006. Po takiej ocenie można się załamać. Szczególnie, że o tych wadach Kaczyńskiego nikt w PiS otwarcie nie mówi.

Kiedyś Kazimierz Marcinkiewicz chętnie udzielał się w mediach i komentował bieżące sprawy związane ze światem polityczno-społecznym, ze szczególnym uwzględnieniem polityki. Dwa lata temu zadeklarował, że z powodów prywatnych (sprawy rozwodowej) wycofuje się z życia publicznego, komentowania spraw publicznych. Natura ciągnie jednak wilka do lasu i były premier nie mógł sobie odmówić komentarza po pojawiających się informacjach, że Jarosław Kaczyński mógłby zostać premierem w miejsce Mateusza Morawieckiego.  

– Kaczyński to dobry strateg i osoba, która potrafi wydawać polecenia. Plusem Kaczyńskiego jest też to, że cieszy się on niezachwianym poparciem partyjnych struktur. Jego życzenie jest dla innych rozkazem – wyjawia Marcinkiewicz i dodaje, że Morawiecki jest jego zdaniem „dużo sprawniejszym organizatorem”.

Dlaczego prezes PiS nie pali się do premierostwa? W 2006 r. został szefem rządu z woli Lecha Kaczyńskiego. Skąd ta rezerwa? W ostrych słowach podsumował wicepremiera: – Kaczyński nie potrafi zarządzać zasobami ludzkimi, jest beznadziejnym organizatorem. Od strony praktycznej po prostu się do tego nie nadaje. A po drugie, Jarosław ma jeszcze z komuny przekonanie, że to partia i jej szefowie rządzą Polską, a nie premierzy – kwituje Marcinkiewicz.

Biedrzycka Kaczynski na premiera
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE