Kidawa-Błońska zaciera ręce. Na tym polu MIAŻDŹY Dudę

2020-02-21 13:12 ABR
Małgorzata Kidawa-Błońska w Expressie Biedrzyckiej
Autor: Marcin Smulczyński/SUPER EXPRESS Małgorzata Kidawa-Błońska w Expressie Biedrzyckiej

W sondażach wyborczych prezydent Andrzej Duda ma bardzo duże szanse na reelekcję, bo zagłosować na niego planuje ponad 40 proc. Polaków. Jest jednak dziedzina, w której urzędujący prezydent został pokonany przez kandydatów opozycji w walce o ten urząd. Okazuje się, że gdy rywalom szybko przybywa nowych fanów na Facebooku, Dudzie zaczęło ich ubywać.

Strona prezydenta Dudy jest obserwowana przez 654 tys. użytkowników Facebooka. Pozostali kandydaci na prezydenta nie mają aż tak dobrych wyników. Najwięcej fanów w serwisie społecznościowym ma Robert Biedroń (563 tys.). O połowę mniej fanów ma Szymon Hołownia (257 tys.). Na pozostałych pozycjach są Krzysztof Bosak (133 tys.), Małgorzata Kidawa-Błońska (84 tys.) i Władysław Kosiniak-Kamysz (53 tys.).

Na twitterowym koncie „Polityka w sieci” zamieszczono dane o dynamice fanów wymienionych polityków z ostatnich siedmiu dni. Okazuje się, że największy przyrost internetowych wielbicieli odnotowała Kidawa-Błońska (+34 533). Numerem dwa w tym zestawieniu jest Hołownia (+ 4547), a numerem trzy Bosak (+3001). Więcej fanów ma również Kosiniak-Kamysz (+2472). Przybyło też obserwatorów Biedronia (+ 2016).

Dużym zaskoczeniem jest jednak to, że liczba obserwatorów prezydenta Dudy nie tylko nie wzrosła, ale… spadła. Aż o 792 fanów.