Kiedy koniec z maseczkami? Minister zdrowia zdradził plany

2021-04-21 16:00 Sara Osiecka
maseczki
Autor: pixabay

Kiedy koniec z maseczkami w miejscach publicznych? To pytanie na pewno zadaje sobie wielu Polaków, których ten nakaz męczy. Zwłaszcza wiosną, kiedy na zewnątrz robi się coraz cieplej, a część osób wraca do uprawiania sportu, obowiązek zasłania ust i nosa może się wydawać uciążliwy. Na konferencji 21 kwietnia minister zdrowia, Adam Niedzielski, został o to zapytany. Zdradził, jakie są plany rządu w tym zakresie.

Nie przegap: Jest regionalizacja obostrzeń! Otwarta branża beauty. Wraca nauczanie hybrydowe [RELACJA NA ŻYWO]

Kiedy koniec maseczek? Jak długo trzeba będzie zasłaniać usta i nos w przestrzeni publicznej? Na tę wiadomość czeka wiele osób, które z przyjemnością porzuciłyby maseczki. Nadzieja pojawiła się 21 kwietnia podczas konferencji prasowej ministra zdrowia, na której Adam Niedzielski opowiedział między innymi o luzowaniu obostrzeń w poszczególnych regionach. Zapytany, czy rząd rozważa już taki krok, odpowiedział: - Dyskutujemy o tym. Głównym kryterium, które będzie decydowało o tym, jest częstotliwość zakażeń. Odniesiemy się do tego w przyszłą środę – stwierdził. Jak na razie nie wiadomo, jakie decyzje zapadną. Bardzo możliwe, że mimo Narodowego Programu Szczepień maseczki zostaną z nami na dłużej.

Kiedy koniec z maseczkami?

Podczas konferencji minister został także zapytany, o sytuację, gdy Polacy zdejmuję maseczkę z twarzy, by skorzystać z ciepłej pogody, zagraża nam czwarta fala koronaworusa. Adam Niedzielski stwierdził, że na zewnątrz może dojść do różnych sytuacji, jednak najważniejsza jest ostrożność nie tylko społeczeństwa, ale także w luzowaniu obostrzeń. Stwierdził, ze w tym momencie całkowite zniesienie maseczek jest raczej niemożliwe.– Zniesienie maseczek na powietrzu jest ryzykiem nieakceptowalnym – ocenił.

Zobacz: Kiedy koniec nauki zdalnej? Minister przedstawił scenariusz, rodzice łapią się za głowy

Eksperci często odkreślają, ze maseczki są bardzo skutecznym środkiem, który pozwala na uchronienie się przed zarażeniem nie tylko koronawirusem, ale także innymi chorobami przenoszącymi się drogą kropelkową, ale też przed smogiem.

Kiedy skończy się pandemia? Doktor Grzesiowski odpowiada
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze