Kiedy zdejmiemy maseczki wewnątrz pomieszczeń? Nie tak szybko! Słowa Niedzielskiego nie zachwycają

2021-06-10 17:17 Sara Osiecka
Maseczki na świeżym powietrzu do 15 maja. Minister zdrowia postawił JEDEN WARUNEK
Autor: Pixaby Maseczki od 15 maja nieobowiązkowe na świeżym powietrzu. Jest jeden warunek

Maseczki ochronne towarzyszą nam już od ponad roku. W czasie pandemii koronawirusa stały się nieodłącznym elementem każdego wyjścia. Choć nie wszyscy się do nich przekonali, obowiązkowo każdy musiał zasłaniać nos i usta. 15 maja 2021 w końcu można było choć częściowo odetchnąć z ulgą, bowiem rząd pozwolił chodzić bez nich na świeżym powietrzu. Nadal jednak obowiązują w budynkach użyteczności publicznej, jak banki, galerie handlowe czy sklepy spożywcze. Kiedy będzie można je zdjąć także w środku budynków?

Maseczki nadal są obowiązkowe, gdy wchodzimy do wnętrz budynków. Nawet wchodząc do lokalu gastronomicznego jest obowiązek zakrycia ust i nosa do momentu, aż zajmą swoje miejsce, przy którym będą jeść. Mimo wszystko Adam Niedzielski uważa, że takie restrykcje są luźniejsze niż w innych miejscach Europy. - W Polsce te restrykcje są bardzo liberalne. Być może z naszego punktu widzenia to faktycznie wydaje się niedogodne, że musimy nosić maseczki, poruszając się w publicznych przestrzeniach zamkniętych – powiedział w rozmowie z RMF FM. Zaznaczył jednocześnie, że noszenie maseczek wewnątrz budynków powinno być przestrzegane do końca wakacji.

- Oprócz regulacji jest zdrowy rozsądek, który mówi, że warto czasem zabezpieczać się przed sytuacją, w której można zostać zakażonym – mówił minister zdrowia na antenie RMF FM.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze