Kierwiński w Radiu Plus o powrocie Tuska. Ujawnił ważne informacje

2021-06-23 11:19
SEDNO SPRAWY
Autor: GRAFIKA SE Beata Rozpędska SEDNO SPRAWY

Czy Donald Tusk wróci do polskiej polityki? To jedno z najważniejszych pytań, które obecnie zadają sobie członkowie Platformy Obywatelskiej. Dziś w programie "Sedno sprawy" Jacka Prusinowskiego głos na ten temat zabrał Marcin Kierwiński, sekretarz generalny PO.

Temat powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki wracał niczym bumerang. Jednak teraz, kiedy notowania Koalicji Obywatelskiej lecą na łeb na szyję, ponowne zaangażowanie się byłego premiera w polską politykę, wydaje się być przesądzony. Kiedy miałoby to nastąpić i w jakim charakterze Donald Tusk miałby wrócić do swej partii? Dziś mówił o tym Marcin Kierwiński, który był gościem Jacka Prusinowskiego w programie "Sedno sprawy" w Radiu Plus. Sekretarz generalny PO mówił w Radiu Plus: Donald Tusk chce zaangażować się mocniej i w najbliższych tygodniach przedstawi razem z Borysem Budką plan tego zaangażowania i strukturę, w której będzie funkcjonował (…) Bardzo źle jest z Polską rządzoną przez PiS. Tak doświadczony polityk europejskiego formatu jest Polsce potrzebny. W polityce zagranicznej Donald Tusk to więcej niż cały PiS razem wzięty, wszyscy ich eksperci i specjaliści. Dlatego jest potrzebny polskiej polityce (…) PDT słynie z tego, że sam buduje dla siebie scenariusze. Bardzo bym chciał żeby był bardziej aktywny i bardzo mu kibicuję.

Jacek Prusinowski: Borys Budka będzie walczył o swoją pozycję, czy odda pole PDT?

Marcin Kierwiński: Ci, którzy znają Borysa Budkę, wiedzą, że jest człowiekiem, który koncentruje się na zadaniach. Tylko wokół Platformy Obywatelskiej może nastąpić integracja całej opozycji i wiem, że Borys Budka jest podporządkowany temu scenariuszowi.

Jacek Prusinowski: Dlaczego tylko wokół Platformy, jeżeli większe poparcie ma PL2050?

Marcin Kierwiński: Jestem politykiem praktycznym. Doświadczenia ostatnich lat pokazują, że wszelkie próby budowania bloku opozycyjnego zaczynały się od Platformy Obywatelskiej. Jeżeli chodzi o liczbę posłów, senatorów, struktury, samorządy Platforma nadal jest najsilniejsza.

Sedno Sprawy - Marcin Kierwiński
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze