Kijowski OBRAŻA Polonię amerykańską!

2016-07-06 16:36 PMar
Mateusz Kijowski
Autor: Kamil Piklikiewicz Mateusz Kijowski

Mateusz Kijowski w trakcie spotkania z wrocławskimi strukturami Komitetu Obrony Demokracji wspominał swoją niedawną wycieczkę do Stanów Zjednoczonych. Opowiadając o tamtejszej Polonii użył bulwersujących słów, oceniając: - Brak jakiegoś sukcesu życiowego, żyją wyłącznie w zamkniętym getcie, nie widzą dobrze realiów. Co ciekawe, nagranie to trafiło na oficjalnego Twittera KOD.

Jak tłumaczył Kijowski na nagraniu, do którego dotarł portal echaspoleczne.pl: - Taka refleksja, że bardzo często źle patrzymy na Polonię, bo myślimy że ona jest taka bardzo cała, mocno propisowska. Wydaje się, że to można powiedzieć tylko o tych, którzy najgłośniej krzyczą, bo są w taki sposób zmotywowani. Jedyne polskie media, jakie tam docierają to Radio Maryja i „Super Express”. Jest duża część Polonii, która nawet w trzecim pokoleniu nie nauczyła się języka lokalnego, żyją wyłącznie w zamkniętym getcie, no i mają dostęp wyłącznie do tych mediów, które są po polsku, bo innych nie znają. Do tego ten brak jakiegoś sukcesu życiowego, zamknięcie w takim wąskim środowisku powodują, że nie widzą dobrze realiów, a o tym co się dzieje w Polsce dowiadują się właśnie z tych mediów które znają, ewentualnie kogoś kto przyjedzie z Polski.

Jak mówił dalej: - Bardzo trudna dla nich jest sytuacja, kiedy słyszą takie głosy z Polski, że skoro nie mieszkają w Polsce, to nie powinni głosować, wypowiadać się. A właśnie ci ludzie, którzy są aktywni, którzy odnieśli sukces, którzy żyją w otwartym społeczeństwie słuchają tego i często biorą do siebie. Efekt jest taki, że później ci, którzy mogliby mądrze głosować – nie głosują, bo wysłuchali. Potem mamy 75 proc. głosów czy więcej po jednej stronie, bo tamci są karnym wojskiem i jak im się każe to chodzą głosować. Ważne jest, by pamiętać o tym, jak bardzo zróżnicowana jest Polonia i starać się wspierać tych, którzy się naprawdę interesują. Mam nadzieję, że też nasze struktury KOD’u właśnie działające coraz aktywniej w Stanach pomogą w nawiązaniu tych głębszych relacji.

Przemowę Kijowskiego zamieścił sam... Komitet Obrony Demokracji na swoim TT:

 

Cóż... Wydaje nam się, że poważnej osobie publicznej nie przystoją takie osądy i ocenianie innych ludzi, zwłaszcza w kontekście faktu, że i sam Kijowski jeszcze niedawno miał spore perturbacje życiowe związane z nieopłaconymi alimentami za własne dzieci...

Zobacz także: Lider Komitetu Obrony Demokracji zalega z alimentami na dzieci na ponad 80 tysięcy złotych