Kim jest Adam Szejnfeld? Ma kontrowersyjny pomysł, by zachęcić Polaków do szczepień

2021-06-21 21:10
ADAM SZEJNFELD
Autor: Piotr Grzybowski ADAM SZEJNFELD

Kim jest Adam Szejnfeld? Ostatnio na jego Twitterze pokazał się post, w którym zbulwersował się niechęcią Polaków do szczepień przeciw Covid-19. - Podhale się nie szczepi. Podkarpacie podobnie. Nie lepiej jest na całym wschodzie Polski. Czy za mało ludzi umarło, czy też jest to jakaś nowa forma narodowej (nie)solidarności?! - napisał Adam Szejnfeld i na koniec przedstawił jedno z bardziej kontrowersyjnych rozwiązań tego problemu. - Może czas rozważyć wprowadzenie obowiązku szczepienia się? - zasugerował.

Kim jest Adam Szejnfeld? Przyszedł na świat 13 listopada 1958 roku w Kaliszu. Uczył się na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie ukończył studia. Pracował jako starszy specjalista w PGR w Szamocinie, był także działaczem społecznym i związkowym. W 2001 roku postanowił wstąpić do Platformy Obywatelskiej. W Zespole Rzeczników Platformy Obywatelskiej zajmował się gospodarką. Sprawował mandat z ramienia PO w Sejmie IV i V kadencji. Był między innymi przewodniczącym sejmowej Komisji Gospodarki oraz wiceprzewodniczącego sejmowej Komisji Małych i Średnich Przedsiębiorstw. 20 listopada 2007 roku został powołany na sekretarza stanu w Ministerstwie Gospodarki, a dwa lata później, w 2009, Adam Szejnfeld podał się do dymisji. Ubiegał się o reelekcję w wyborach do Sejmu w 2011 roku i odniósł sukces.

Nie przegap: Jednak obowiązkowe szczepienia przeciw Covid-19? Senator ma dość, wpadł na kontrowersyjny pomysł

Adam Szejnfeld dostał mandat do Parlamentu Europejskiego jako kandydat PO w wyborach w 2014, jednak nie chciał kandydować ponownie. W 2019 roku, jako kandydat Koalicji Obywatelskiej, został wybrany do Senatu.

Zobacz: Pilne! Grzegorz Schetyna wraca do zarządu Platformy Obywatelskiej

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE