Kim jest Anna Moskwa? Mówi w kilku językach i nie tylko. To ona może zostać nowym ministrem

2021-10-26 10:39
Anna Moskwa
Autor: WIKIPEDIA CC BY 3.0 Anna Moskwa

To Anna Moskwa może być prawdopodobnie kolejnym szefem resortu Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. O tym mówiło się już w maju, choć początkowo było to dementowane jeszcze na początku września. Dotychczas to stanowisko sprawował Michał Kurtyka. Mateusz Morawiecki ma go odwołać w godzinach popołudniowych we wtorek.

Kim właściwie jest Anna Moskwa? Była podsekretarzem stanu w Ministerstwie Energii w latach 2016-2018, a od 2019 roku jest ministrem w Ministerstwie Klimatu. Odpowiadała także za w 2018 roku za szczyt klimatyczny ONZ, który odbywał się w Polsce. Była również urzędniczką państwową, przedsiębiorcą i działaczką społeczną. Jest też absolwentką stosunków międzynarodowych, socjologii i ekonomii na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej, Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz Uniwersytecie Warszawskim.

Anna Moskwa mówi w kilku językach

To jednak nie wszystko. Anna Moskwa od 1999 roku sprawowała funkcję wiceprezeski, a później prezeski Europejskiego Domu Spotkań, zwanego inaczej Fundacją Nowym Stawem. Była to działalność z zakresu pomocy rozwojowej i edukacji międzykulturowej. Ponadto specjalizuje się w funduszach unijnych i współpracy międzynarodowej - jak dowiadujemy się z Wikipedii.

Od 1999 była wiceprezesem i następnie prezesem Europejskiego Domu Spotkań – Fundacji Nowy Staw, działającej w obszarze edukacji międzykulturowej, pomocy rozwojowej oraz rynku pracy. Włada kilkoma językami: angielskim, francuskim i hiszpańskim. Należy do ruchu Kościoła katolickiego "Ruch Światło-Życie", gdzie jest animatorką.

Super Raport 13.09 (Goście: Waldemar Buda - wiceminister funduszy, PiS oraz dr Anna Materska-Sosnowska - WNPiSM UW) Sedno Sprawy Michał Kurtyka
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE