Kim jest Dominika Duda, adoptowana siostra Andrzeja Dudy?

2017-03-27 13:44 PMar
Jan Duda, Janina Duda, Andrzej Duda
Autor: Tomasz Radzik

Tygodnik "Newsweek" w ostatnim numerze zajął się przedstawieniem szczegółów dotyczących rodziny Andrzeja Dudy. W tekście przedstawieni są rodzice prezydenta, Jan i Janina i wartości, jakie starali się wpoić swoim dzieciom. Opisane są również praktyki, jakie podejmowali wspólnie z dziećmi, czyli Andrzejem i jego młodszymi siostrami, Anną oraz Dominiką.

Prezydent jest najstarszym z rodzeństwa, gdyż urodził się w 1972 roku. Następnie w 1980 roku na świat przyszła jego siostra Anna. Ostatnia w rodzinie pojawiła się Dominika w 1988 roku. Młodsza o 16 lat siostra została przez małżeństwo Dudów adoptowana.

W artykule zwrócono również uwagę na to, że rodzicom bardzo zależało, aby wpoić dzieciom katolickie wartości. Rodzina codziennie wspólnie się modliła lub też chodziła codziennie na poranne roraty. Rodzicom zależało, aby na świadectwie dzieci miały piątki z polskiego oraz religii. Jeden ze znajomych rodziny zdradził przy okazji rytuał, jaki od lat obowiązuje w rodzinie w Wigilię. Wówczas to wszyscy członkowie rodziny zasiadają przy wspólnym stole i z jednej miski jedzą świąteczną potrawę.

Do artykułu na Twitterze odniósł się sam prezydent, który napisał:

 

 

Zobacz także: Europoseł Piecha zatrudnia teściową syna mimo, że ta ma inną pracę

Najnowsze
KOMENTARZE