Kim jest kandydatka na ministra sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk? [RODZINA, MĄŻ, DZIECI]

2019-12-03 15:05 Paula
Danuta Dmowska-Andrzejuk i premier Mateusz Morawiecki
Autor: Adam Guz/KPRM

Już wiadomo, kto jest kandydatką na nowego ministra sportu w rządzie Mateusza Morawieckiego - to Danuta Dmowska-Andrzejuk. O jej kandydaturze powiadomił oficjalnie na swoim Facebooku sam szef rządu. Kim jest przyszła minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk? Co o niej wiemy?

Wszystko jest już jasne! Kandydatką na ministra sportu została Danuta Dmowska-Andrzejuk. Na Facebooku przyszłą panią minister zaprezentował Mateusz Morawiecki: - Przedstawiam Państwu kandydatkę na urząd Ministra Sportu. Utytułowana szpadzistka, silna i zdecydowana kobieta sukcesu, błyskotliwa rozmówczyni. Można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że Danuta Dmowska-Andrzejuk jak mało kto ma złote ręce do sportu I oby tak pozostało! Cieszę się, że będziemy mogli współpracować w ramach Rady Ministrów - napisał premier i pokazał kilka zdjęć z przyszłą szefową Ministerstwa Sportu.

Kim jest Danuta Dmowska-Andrzejuk i co o niej wiemy? 

Danuta Dmowska-Andrzejuk urodziła się 1 marca 1982 roku w Warszawie. Dmowska-Andrzejuk to szpadzistka, utytułowana zawodniczka. Na swoim koncie ma złote i srebrne medale Mistrzostw Europy indywidualne i zdobyte drużynowo. W 2011 roku Dmowska-Andrzejuk została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi. Przyszła minister ukończyła AWF, ale też jest absolwentką Wydziału Architektury, an kierunku architektura wnętrz, Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie. Prywatnie Danuta Dmowska-Andrzejuk jest żoną Roberta Andrzejuka szpadzisty i zdobywcy srebrnego medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie, a także jest mamą dwójki dzieci. 

Najnowsze