Kim jest Margot czyli Michał. Sz? Dlaczego ta kobieta walczy o prawa osób LGBT

2020-08-08 17:13 KSZ
Margot
Autor: Facebook Margot

Margot czyli Michała Sz. to kobieta która walczy o sprawy osób skupionych wokół LGBT. Piątkowe (07.08.2020) starcie aktywistów LGBT z Policją zakończyło się przepychankami i aresztowaniami. Uczestnicy protestu wystąpili w obronie jednej z nich: „Margot”. Kobieta o imieniu Michał została zatrzymana na 2-miesięczny areszt, ponieważ brała udział w blokowaniu furgonetki nawołującej według niej do hejtu wobec osób LGBT i wieszaniu tęczowych flag na pomnikach w Warszawie. Kim jest Margot i dlaczego walczy o LGBT? Dowiedz się czytając dalej.

Cała Polska zastanawia się kim jest Margot. Kobieta, którą polska policja musiała siłą zgarnąć z ulic Warszawy a która walczy o prawa LGBT? Piątkowy protest rozpoczął się pod siedzibą Kampanii Przeciw Homofobii w Warszawie przeniósł się na Krakowskie Przedmieście. Relację z centrum wydarzeń znajdziecie tutaj. Tłumy zgromadziły się tam, aby protestować przeciwko aresztowaniu aktywistki Margot. Została ona zatrzymana na 2-miesięczny areszt, po tym jak oskarżono ją o blokowanie furgonetki nawołującej do hejtu wobec osób LGBT i wieszanie tęczowych flag na pomnikach w Warszawie. Komisarz Praw Człowieka Rady Europy wezwała do natychmiastowego uwolnienia. Skomentowała sprawę pisząc, że dwa miesiące aresztu to zły znak dla wolności słowa i praw osób LGBT w Polsce. Obywatelski protest wymknął się spod kontroli. Policja zatrzymała kilkadziesiąt osób. Rzecznik Praw Obywatelskich, Adam Bodnar zastosował odpowiednie działania z urzędu: - Przedstawiciele i przedstawicielki Krajowego Mechanizmu Prewencji Tortur – organu odpowiedzialnego za eliminowania ryzyka zaistnienia tortur lub nieludzkiego albo poniżającego traktowania – przeprowadzają kontrole na komisariatach Policji, na których przebywają osoby zatrzymane w toku wczorajszych wydarzeń. O godz. 18.30 pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie ma się odbyć kolejny protest. Wojna policji z LGBT przypomniała niektórym aktywistom o słowach Kingi Dudy po wygranej ojca. Teraz córka Prezydenta została wywołana do odpowiedzi. 

Kim jest Margot? Dlaczego walczy o LGBT

Tajemnicza osoba dla działaczy Lewicy jest aktywistką Margot, a dla Policji aktywistą Michałem Sz. Margot udziela się w kolektywie "Stop bzdurom". Jej zatrzymanie ma związek z licznymi akcjami, w których brała udział ze swoją organizacją. Została podejrzaną w sprawie uszkodzenia furgonetki fundacji pro-life, do którego doszło w Warszawie 27 czerwca 2020 r. Aktywistka wzięła również udział w rozwieszaniu tęczowych flag w nocy z 28 na 29 lipca 2020 r. Na pomniku Jezusa Chrystusa przed Bazyliką św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu, Mikołaja Kopernika, Jana Kilińskiego, Wincentego Witosa oraz Syrenki Warszawskiej pojawiły się flagi i maseczki. Relacja z wydarzenia została opublikowana na Instagramie "Stop bzdurom".

Protest aktywistów LGBT+ w Warszawie. Zatrzymano przypadkowe osoby. Relacja ze środka
Najnowsze
KOMENTARZE