Rafał Trzaskowski RODZINA: żona Małgorzata, dzieci. Wybory prezydenckie 2020

2020-07-03 14:06 Paula
 Rafał Trzaskowski rodzina. Żona Małgorzata Trzaskowska, dzieci
Autor: Piotr Molecki/East News Rafał Trzaskowski rodzina. Żona Małgorzata Trzaskowska, dzieci

Rafał Trzaskowski jest kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta w wyborach prezydenckich 2020. Trzaskowski znalazł się w drugiej turze wyborów prezydenckich, do której trafił z wynikiem 30,46 proc. Kim jest Rafał Trzaskowski? Co o nim wiemy? Co wiemy o jego rodzinie, żonie Małgorzacie Trzaskowskiej i dzieciach Trzaskowskiego?

Rafał Trzaskowski RODZINA: żona, dzieci. Kim jest Rafał Trzaskowski?  Co o nim wiemy? Rafał Trzaskowski urodził się 17 stycznia 1972 roku w Warszawie. Od lat działa w polityce. Był posłem, pracował jako europoseł, pełnił  funkcję wiceprzewodniczącego Komisji ds. UE, wiceprzewodniczącego EPP, jest analitykiem i wykładowcą akademickim. Uzyskał doktorat na Uniwersytecie Warszawskim w Instytucie Stosunków Międzynarodowych na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych. Trzaskowski był ministrem Administracji i Cyfryzacji w rządzie Donalda Tuska, a w rządzie Ewy Kopacz był wiceministrem Spraw Zagranicznych ds. Unii Europejskiej i pełnomocnikiem Prezesa Rady Ministrów ds. Rady Europejskiej. Od 2019 roku Rafał Trzaskowski jest prezydentem Warszawy. Trzaskowski zna kilka języków: angielski, francuski, hiszpański, rosyjski i włoski. 

Rafał Trzaskowski RODZINA: żona, dzieci

Co wiemy o rodzinie Rafała Trzaskowskiego? Kim jest jego żona Małgorzata? Trzaskowski jest żonaty z Małgorzatą Trzaskowską, z którą ma dwoje dzieci: 16-letnią  córkę Aleksandrę i 11-letniego syna Stanisława. Trzaskowski wziął ślub z Małgorzatą w 2002 roku. Żona Trzaskowskiego pochodzi ze Śląska, z Rybnika. Ukończyła Akademię Ekonomiczną w Krakowie. W jednym z wywiadów Małgorzata Trzaskowska tak opowiadała o tym, jak poznała męża: - Może zabrzmi to banalnie, ale to była miłość od pierwszego wejrzenia. Oglądałam zdjęcia mojego brata ze studiów i na jednym z nich zobaczyłam chłopaka, który mnie zaciekawił. Później przyjechałam do brata na zakończenie roku kolegium europejskiego na Natolinie. Zobaczyłam z daleka Rafała i w mojej głowie pojawiła się, zupełnie nie wiem skąd, myśl: "To będzie mój mąż". Sama się wtedy śmiałam z tego dziwnego przeczucia... - mówiła w rozmowie z magazynem Vogue. Niedawno w "Dzienniku Zachodnim" opowiedział, co śląskiego lubi zajadać jej mąż: -  Mój mąż tak wsiąkł w Śląsk, że ciągle mówi o twardości i pracowitości Ślązaków. Da się pokroić za rolady z modrą kapustą, a w Wigilię za moczkę. 

Żona Trzaskowskiego przez lata pracowała w warszawskim ratuszu.

 

Super Raport 14 V (goście: Kamiński, Simon)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze