Kim jest żona Michała Dworczyka i jakie ma powiązania z Opus Dei? Te fakty to łakomy smaczek dla hackerów

2021-06-10 13:39
Michał Dworczyk z żoną
Autor: dworczyk.pl

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk i jego żona zostali zaatakowani przez nieznanych sprawców! Hackerzy wzięli na celownik prywatną skrzynkę mailową prawej ręki premiera Morawieckiego oraz konto Facebookowe jego małżonki Agnieszki. Kim jest Agnieszka Dworczyk - żona ministra i kobieta, która padła ofiarą bezwzględnych hackerów?

We wtorek wieczorem media obiegła informacja o kolejnym ataku hackerskim wymierzonym w urzędnika państwowego powiązanego z PiS. Tym razem padło na Michała Dworczyka – jednego z najbliższych współpracowników premiera Mateusza Morawieckiego. Choć domniemani sprawcy cyberataku na Dworczyka publikują na Telegramie dokumenty od 4 czerwca, to dopiero zajęcie Facebooka Agnieszki Dworczyk i udostępnienie linka do kanału na Telegramie, zwróciło na siebie uwagę opinii publicznej. Otóż na prywatnym profilu żony Dworczyka pojawiła się wiadomość o zadziwiającej treści: - Z przykrością muszę poinformować, że moja skrzynka e-mail została zhakowana przez nieznane osoby. Sprawcami zostały skradzione dokumenty służbowe, które zawierają informacje niejawne i mogą być wykorzystane do wyrządzenia szkody bezpieczeństwu narodowemu RP, a także mogą być wykorzystane jako dowód rzekomej polskiej ingerencji w sprawy wewnętrzne Białorusi [pis. oryg. - red.]". Kim jest kryjąca się w cieniu sławy męża Agnieszka Dworczyk? 

CZYTAJ WIĘCEJ:

ATAK na polityka PiS! Pikantne zdjęcia wyciekły bez jego zgody!

Screen z ataku na Agnieszkę Dworczyk
Autor: Facebook Screen z cyberataku na Agnieszkę Dworczyk

Kim jest Agnieszka Dworczyk - żona Michała Dworczyka? 

Agnieszka Dworczyk jest warszawianką od urodzenia. Maturę zdawała w liceum im. Joachima Lelewela na warszawskich Bielanach, po czym ukończyła studia na Uniwersytecie Warszawskim. Od wczesnych lat była związana ze Związkiem Harcerstwa Rzeczpospolitej. To właśnie w ZHR Agnieszka poznała swojego przyszłego męża, z którym pobrała się w 2002 roku. - Z Agnieszką poznaliśmy się w harcerstwie, a potem pracując w banku, bo zaczęliśmy pracę w tym samym banku, relacje zacieśniły się. Zostaliśmy narzeczeństwem a po powrocie z wojska [szef kancelarii premiera służył ochotniczo - red.], pobraliśmy się. Agnieszka też jest z Warszawy, jej rodzina od kilku pokoleń mieszka w Warszawieopowiadał Dworczyk w audycji Polskiego Radia z 2017 roku. 

W 2006 roku Agnieszka Dworczyk została wybrana do władz krajowych ZHR. Warto przypomnieć, że w latach 2001-2006 to Michał Dworczyk pełnił funkcję szefa Głównej Kwatery Organizacji Harcerzy i również był członkiem Naczelnictwa ZHR.

Agnieszka Dworczyk była także redaktorką harcerskiego czasopisma "Instruktor". Pisała tam m.in o roli harcerstwa we współczesnym społeczeństwie oraz wyzwaniom, przed którymi stoi obecnie związek. 

Michał i Agnieszka Dworczykowie doczekali się czwórki dzieci. Mieszkają w dużym domu w Falenicy. Jak ustalił portal OKO.Press, rozległy bliźniak z przestronnym ogródkiem formalnie jest własnością matki Michała Dworczyka, Aliny Lenartowicz-Dworczyk.

Teraz Agnieszka Dworczyk pracuje w przedszkolu prowadzonym przez Stowarzyszenie "Sternik". W 2008 roku Michał Dworczyk do przedszkola prowadzonego przez "Sternika" posłał swoje dziecko. Wpisowym miał być zakup przez ministra 0,13 proc. udziałów w spółce Rodzice dla Szkoły, których Dworczyk nie ujawnił w oświadczeniach majątkowych. 

>Michał Dworczyk w nocy nagle wydał oświadczenie! Służby w akcji. Co się dzieje?!

W 2019 roku na jaw wyszło, że dzieci Agnieszki i Michała Dworczyków uczęszczają do prywatnych szkół patronowanych przez Opus Dei. Jak ustaliło OKO.Press, czesne za czworo dzieci Dworczyka, według cennika, wynosi 3,5-4,5 tys. miesięcznie

W krajach gdzie organizacja Opus Dei (łac. Dzieło Boże) działa od wieków, przypisuje się jej olbrzymie wpływy w kręgach władzy oraz infiltrację instytucji publicznych. W Hiszpanii Opus Dei doczekało się przydomka Santa Mafia (święta mafia), a we Włoszech – Octopus Dei (ośmiornica Boga).

Żona ministra Dworczyka pomaga w prowadzeniu działalności Fundacji Wolność i Demokracja, którą w 2005 r. założył sam Michał Dworczyk. We wpisie z Rejestru Korzyści ministra opublikowanego na stronie Sejmu, Agnieszka Dworczyk w fundacji ma zajmować się "wsparciem działań projektowych i promocją fundacji".

Jak wygląda rodzina Michała Dworczyka? Kliknij w galerię poniżej, by obejrzeć najlepsze fotki ministerialnej rodziny. 

>>>WIĘCEJ W "SUPER EXPRESSIE"

>Czym jeździ Michał Dworczyk? Człowiek Morawieckiego ma skromny, miejski samochodzik

>Wyciek z poczty Michała Dworczyka. Co publikują hackerzy?

Express Biedrzyckiej - Gość: Michał Dworczyk: Jest mi żal Małgorzaty Kidawy-Błońskiej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze