Kim jest żona Morawieckiego, Iwona Morawiecka? ZDJĘCIE

2017-12-13 12:31 Paula
Expose premiera Mateusza Morawieckiego
Autor: Artur Hojny Expose premiera Mateusza Morawieckiego

Mateusz Morawiecki jest nowym premierem. Został kolejnym szefem polskiego rządu po dwuletniej kadencji Beaty Szydło. I chociaż jego polityczny życiorys jest znany, to niewiele wiadomo o najbliższej mu osobie, czyli żonie Iwonie. Mateusz Morawiecki mocno chroni prywatności swojej rodzin, w tym żony Iwony Morawieckiej. Kim jest Iwona Morawiecka, żona premiera Morawieckiego? Co o niej wiemy?

Mateusz Morawiecki jest synem posła Kornela Morawieckiego i Jadwigi Morawieckiej. W przeciwnieństwie do ojca Mateusz Morawiecki jest bardzo stały w uczuciach i od lat jest żonaty z Iwoną Morawiecką, którą poznał jeszcze w szkole podstawowej. Co więcej państwo Morawieccy są w tym samym wieku. Ślub wzięli, gdy byli młodzi, bo jeszcze jako studenci. Mateusz Morawiecki i jego żona Iwona Morawiecka mają czworo dzieci:  22- letnią Aleksandrę, 21-letniego Jeremiasza, 7-letniego Ignasia oraz 6-letnią Magdę.

W czasie expose Mateusz Morawiecki mówiąc o bohaterach wolności wymienił m.in. żołnierzy wyklętych. Jak wspomniał, także jego dzieci pracowały przy odnajdywaniu szczątek wyklętych, a konkretnie przy szczątkach Zapory: - Przy odkrywaniu jego szczątków na Łączce pracowały moje dzieci. Ale informacji na temat żony Morawieckiego, Iwony Morawieckiej nie jest wiele. Kobieta raczej nie pokazywała się u boku męża. Wyjątkiem jest więc zdjęcie, które niedawno trafiło do Internetu, widać na nim szalejących w tańcu małżonków Iwonę i Mateusza Morawieckich.

W czasie expose, gdy premier mówił o tym, że rząd nie będzie dawał przyzwolenia na przemoc wobec dzieci, wspomniał o żonie Iwonie: - Moje życie tak się potoczyło, że że wraz z żoną, która wspiera mnie i jest cierpliwa, mamy bardzo dużo kontaktów z domami dziecka, zwłaszcza z jednym, widziałem cierpienie maltretowanych dzieci.

W rozmowie z portalem wszystkoconajwazniejsze.pl, jedna z czterech sióstr Mateusza Morawieckiego, Anna Morawiecka tak opisała szwagierkę Iwonę: - Żona Mateusza stworzyła mu wspaniały, ciepły dom, dzielnie znosi nieobecności męża i jego zaangażowanie w sprawy zawodowe.

Zobacz: Mateusz Morawiecki przyszły premier: Rządził klasą, teraz będzie rządzić Polską [ZDJĘCIA]

[QUIZ] H czy ch? Przetestuj swoją wiedzę!

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze