Kim jest żona Morawieckiego, Iwona Morawiecka? ZDJĘCIE

2017-12-13 12:31
Expose premiera Mateusza Morawieckiego
Autor: Artur Hojny Expose premiera Mateusza Morawieckiego

Mateusz Morawiecki jest nowym premierem. Został kolejnym szefem polskiego rządu po dwuletniej kadencji Beaty Szydło. I chociaż jego polityczny życiorys jest znany, to niewiele wiadomo o najbliższej mu osobie, czyli żonie Iwonie. Mateusz Morawiecki mocno chroni prywatności swojej rodzin, w tym żony Iwony Morawieckiej. Kim jest Iwona Morawiecka, żona premiera Morawieckiego? Co o niej wiemy?

Mateusz Morawiecki jest synem posła Kornela Morawieckiego i Jadwigi Morawieckiej. W przeciwnieństwie do ojca Mateusz Morawiecki jest bardzo stały w uczuciach i od lat jest żonaty z Iwoną Morawiecką, którą poznał jeszcze w szkole podstawowej. Co więcej państwo Morawieccy są w tym samym wieku. Ślub wzięli, gdy byli młodzi, bo jeszcze jako studenci. Mateusz Morawiecki i jego żona Iwona Morawiecka mają czworo dzieci:  22- letnią Aleksandrę, 21-letniego Jeremiasza, 7-letniego Ignasia oraz 6-letnią Magdę.

W czasie expose Mateusz Morawiecki mówiąc o bohaterach wolności wymienił m.in. żołnierzy wyklętych. Jak wspomniał, także jego dzieci pracowały przy odnajdywaniu szczątek wyklętych, a konkretnie przy szczątkach Zapory: - Przy odkrywaniu jego szczątków na Łączce pracowały moje dzieci. Ale informacji na temat żony Morawieckiego, Iwony Morawieckiej nie jest wiele. Kobieta raczej nie pokazywała się u boku męża. Wyjątkiem jest więc zdjęcie, które niedawno trafiło do Internetu, widać na nim szalejących w tańcu małżonków Iwonę i Mateusza Morawieckich.

W czasie expose, gdy premier mówił o tym, że rząd nie będzie dawał przyzwolenia na przemoc wobec dzieci, wspomniał o żonie Iwonie: - Moje życie tak się potoczyło, że że wraz z żoną, która wspiera mnie i jest cierpliwa, mamy bardzo dużo kontaktów z domami dziecka, zwłaszcza z jednym, widziałem cierpienie maltretowanych dzieci.

W rozmowie z portalem wszystkoconajwazniejsze.pl, jedna z czterech sióstr Mateusza Morawieckiego, Anna Morawiecka tak opisała szwagierkę Iwonę: - Żona Mateusza stworzyła mu wspaniały, ciepły dom, dzielnie znosi nieobecności męża i jego zaangażowanie w sprawy zawodowe.

Zobacz: Mateusz Morawiecki przyszły premier: Rządził klasą, teraz będzie rządzić Polską [ZDJĘCIA]

[QUIZ] H czy ch? Przetestuj swoją wiedzę!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE