Krystian Durczok - to jemu Kamil Durczok zawdzięczał wszystko. Teraz znowu będą razem. Kim był ojciec Kamila Durczoka?

2021-11-18 21:59
Kamil Durczok
Autor: Katarzyna Zaremba/SUPER EXPRESS Kamil Durczok

To o nim Kamil Durczok powiedział "Człowiek, któremu wszystko zawdzięczam". W tak pięknych słowach mówił o swoim ojcu, Krystianie Durczoku, który zmarł 27 grudnia 2016 roku. Mówiło się wówczas, że do złego stanu zdrowia ojca przyczyniła się medialna nagonka na Kamila Durczoka. Gdy Krystian Durczok zmarł, Kamil nie mógł się pozbierać, coś w nim zgasło. Teraz ponownie będą razem, spoczną we wspólnym grobie. Kim właściwie był Krystian Durczok i czego nauczył syna?

Pogrzeb Kamila Durczoka. Relacja TUTAJ

Kim był Krystian Durczok, ojciec Kamila Durczoka?

Krystian Durczok zmarł zaraz po świętach Bożego Narodzenia w wieku 70 lat, 27 grudnia 2016 roku. To był wyjątkowo bolesny czas dla Kamila, zwłaszcza, że był z nim bardzo zżyty. Jego ojciec był ogromnym fanem motoryzacji i to właśnie tej pasji poświęcił całe swoje życie. W czasach komunizmu trudnił się jako mechanik samochodowy i miał nawet swój warsztat w Katowicach. Nie tylko miał talent w naprawie aut, ale szybko potrafił ocenić ich stan ogólny oraz koszt naprawy i koszt całego pojazdu. Najbardziej lubował się w japońskich maszynach, a jego ulubionymi markami było Suzuki. Zmarł nagle, choć zmagał się z przewlekłą chorobą. Kamil Durczok za jego stan winił media. Podobno tata bardzo emocjonalnie angażował się w medialną nagonkę na syna. "Rano umarł mój tata. Człowiek, któremu wszystko zawdzięczam" - pisał dziennikarz po śmierci ojca.

Przeczytaj koniecznie: Brat Kamila Durczoka wysłał koszmarnego SMS-a. "Tak dowiedziałem się..."

Pogrzeb Kamila Durczoka. Spocznie w grobie ojca

Kamil Durczok odszedł 16 listopada 2021. Zmarł w szpitalu w Katowicach. Znane są już szczegóły pogrzebu dziennikarza. Jak poinformowano, pogrzeb Kamila Durczoka odbędzie się w piątek, 19 listopada 2021, o godz. 9, w kościele Trójcy Przenajświętszej w Katowicach-Kostuchnie. Dziennikarz zostanie skremowany, a jego prochy spoczną w grobie jego ojca - Krystiana Durczoka.

Zobacz w galerii, jak wygląda grób ojca Kamila Durczoka, w którym spocznie dziennikarz - KLIKNIJ W ZDJĘCIE PONIŻEJ

W tym miejscu spocznie Kamil Durczok
Sonda
Lubiłeś/-aś, gdy "Fakty" TVN prowadził Kamil Durczok?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE