KŁOPOTY Banasia! Jest śledztwo prokuratury [AUDIO]

2019-12-03 12:14 PJ
Marian Banaś
Autor: Paweł Dąbrowski Marian Banaś

Czarne chmury zebrały się nad Marianem Banasiem. Prokuratura Rejonowa w Białymstoku podała, że wszczęte zostało śledztwo w sprawie m.in. oświadczeń majątkowych prezesa Najwyższej Izby Kontroli. Wniosek w prokuraturze w miniony piątek złożyło CBA, które badało oświadczenia majątkowe szefa NIK Mariana Banasia.

Oświadczenia majątkowe Mariana Banasia zostały przebadane przez Centrale Biuro Antykorupcyjne. W piątek CBA złożyło do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezesa Najwyższej Izby Kontroli. Śledztwo zostało wszczęte, a sprawą zajmuje się Prokuratura Regionalna w Białymstoku. - Śledztwo dotyczy złożenia fałszywych oświadczeń o stanie majątkowym i podania nieprawdy co do wysokości posiadanych zasobów pieniężnych oraz innych dodatkowych danych o stanie majątkowym, w związku z osiągnięciem dochodu z wynajmu posiadanych nieruchomości, a także składania  zawierających nieprawdę  deklaracji i zeznań podatkowych w podatku dochodowym od osób fizycznych, poprzez niewykazywanie przychodów osiąganych z tytułu wynajmu nieruchomości, przez co narażono podatek na uszczuplenie w kwocie dotąd nie ustalonej - powiedział rzecznik białostockiej prokuratury Paweł Sawoń, czytamy na  tvn24.pl. Co może za to grozić Banasiowi? Za czyny te może grozić nawet 5 lat więzienia. 

Wszczęto śledztwo ws. oświadczeń majątkowych Mariana Banasia, szefa NIK. Mówi prokurator Paweł Sawoń z Prokuratury Regionalnej w Białymstoku:
Najnowsze