Syn Mariana Banasia wyrzucony z pracy po tym jak ojciec podskoczył Kaczyńskiemu

2019-12-03 11:22 PJ
Marian Banaś
Autor: Paweł Dąbrowski Marian Banaś

Od tygodni ciągnie się sprawa Mariana Banasia, prezesa Najwyższej Izby Kontroli. Istnieje oczekiwanie, by Banaś podał się do dymisji, a tymczasem czarne chmury zebrały się też nad jego synem Jakubem Banasiem. Pojawiła się informacja, że młody Banaś właśnie stracił pracę w banku. Jak do tego doszło?

Trwa zamieszanie z Marianem Banasiem, szefem NIK. Rezygnacji Banasia z zajmowanego stanowiska oczekuje wiele osób. Wystarczy wspomnieć, że kilka dni temu doszło do spotkania prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego, Mariusza Kamińskiego, czyli ministra spraw wewnętrznych i koordynatora służb specjalnych z Marianem Banasiem. Komunikat po spotkaniu był jasny: Władze partii wyraziły wobec prezesa Banasia oczekiwanie złożenia dymisji z zajmowanej funkcji. Także premier Mateusz Morawicki przyznał: - Pan prezes NIK Marian Banaś poda się dzisiaj do dymisji. Jeśli tego nie zrobi mamy plan B. Jakby tego było mało czarne chmury zebrały się nad synem szefa NIK, Jakubem Banasiem. W poniedziałek Dziennik Gazeta Prawna podał, że Jakub Banaś stracił pracę w Banku Pekao. Zdaniem gazety Jakub Banaś, który zajmował w banku stanowisko pełnomocnika zarządu i dyrektora, przestał tam pracować. 

Dziennikarz DGP, który podał wiadomość tak skomentował ją na Twitterze: - Jakub Banaś (prywatnie syn prezesa NIK Mariana Banasia), pełnomocnik zarządu i dyrektor w Banku Pekao od dzisiaj już tam nie pracuje - wynika z info  @DGPrawna Rośnie presja na rezygnację Banasia seniora...

Najnowsze