Kogo Polacy winią za straszną drożyznę? Ten sondaż nie spodoba się Kaczyńskiemu

2022-01-11 7:30
Kogo Polacy winią za straszną drożyznę? Ten sondaż nie spodoba się Kaczyńskiemu
Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE Kogo Polacy winią za straszną drożyznę? Ten sondaż nie spodoba się Kaczyńskiemu

Drożyzna i galopująca inflacja to tematy, którymi w ostatnich miesiącach żyją Polacy. Niezależnie od poglądów politycznych, wszyscy musimy się zgodzić, że faktyczna wartość pieniędzy, jakie pojawiają się w naszych portfelach, błyskawicznie maleje. W nowym sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski zapytano Polaków, czyją winą są podwyżki cen energii (prądu, gazu, paliw). Zobaczcie, jak odpowiadali ankietowani.

Kogo Polacy winią za podwyżki cen energii? Odpowiedzi mogą zaskoczyć. Sondaż United Surveys dla Wirtualnej Polski został przeprowadzony w dniach 6-7 stycznia 2022 roku na reprezentatywnej grupie 1000 dorosłych Polaków. Skorzystano z metody wspieranego komputerowo wywiadu telefonicznego (CATI). Co wynikło z badania? Aż 30 procent ankietowanych stwierdziło, że podwyżki cen energii (prądu, gazu i paliw) to przede wszystkim wina zaniedbań wszystkich polskich rządów po 1989 roku. Kolejne 27,7 procenta badanych uważa, że odpowiedzialna jest ekipa Prawa i Sprawiedliwości, rządząca nieprzerwanie od 2015 roku. Jak się okazuje, retoryka PiS-u o "winie Tuska" w tym przypadku nie działa na większą skalę, o czym świadczą dalsze wyniki.

Zobacz także: Nowy sondaż ucieszy Kaczyńskiego. PiS zyskuje! Polski Ład nic im nie zaszkodził

Za podwyżki cen energii 17,4 procenta ankietowanych w sondażu wini politykę klimatyczną Unii Europejskiej, a Rosję już tylko 13,1 procenta badanych. Przyczyn w pandemii upatruje 7,1 procenta odpowiadających. Zaledwie 0,3 procenta ankietowanych wskazuje na zaniedbania rządów pod przewodnictwem Platformy Obywatelskiej z lat 2007-2015.

Sonda
Czy odczuwasz skutki drożyzny?
Jasnowidz Krzysztof Jackowski przewiduje przyszłość dla PO i Jarosława Kaczyńskiego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE