Kolega Patryka Jakiego FIZYCZNIE broni kościoła przed feministkami! [WIDEO]

2019-08-25 21:54 mmb
Kościół
Autor: Mietek Ł

W ostatnią niedzielę wieczorem grupa osób próbowała zorganizować w Szczecinie akcję „Baby Shoes”, która ma na celu ukazanie problemu pedofilii wśród księży i dramatu ich ofiar. Przeciwko happeningowy w żywiołowy sposób zaprotestował bliski współpracownik Patryka Jakiego, Dariusz Matecki - To jest akcja wymierzona w Kościół katolicki – oburzał się rady PiS.

Akcja „Baby Shoes” polega na wywieszeniu na fragmentach kościołów dziecięcych bucików. Mają one symbolizować najmłodsze i milczące ofiary księży-pedofili. Tym razem w Szczecinie przeciwko wywieszaniu bucików na ogrodzeniu jednego ze szczecińskich świątyń zaprotestowały środowiska prawicowe i pro-life z krewkim radnym PiS Dariuszem Mateckim na czele. – Zablokowaliśmy im tę akcję, nie daliśmy powiesić ani jednego bucika. Wszystkie buciki, które znalazły się w naszych rękach – obwieścił bliski współpracownik Patryka Jakiego (miał mu organizować kampanię wyborczą), już po zgromadzeniu – Akcja feministek wymierzona w Kościoł Katolicki w Szczecinie zatrzymana. Tłum ludzi po naszej stronie przykrył frekwencyjnie garstkę feministek i antifiarzy – relacjonował na swoim twitterowym profilu Matecki. W rzeczywistości liczba osób w obu zwaśnionych grupach była podobno. Podczas wydarzenia doszło też do przepychanek i pyskówek między sympatykami i przeciwnikami Kościoła Katolickiego.

Kumpel Rydzyka paradował NAGO, teraz sam poczuł się zniesmaczony [ZOBACZ]

https://twitter.com/DariuszMatecki/status/1165577418100412417?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1165577418100412417&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.radiomaryja.pl%2Finformacje%2Ftylko-u-nas-d-matecki-o-zablokowaniu-akcji-feministek-w-szczecinie-stanelismy-twardo-nie-dopuscilismy-do-sprofanowania-kosciola-i-obrazania-ksiezy%2F
Najnowsze