Kolejne nagrody od Szydło. Odeszli z KPRM, dostali po 29 tysięcy!

2018-03-19 12:35 Sylwester Ruszkiewicz
Beata Szydło
Autor: East News Beata Szydło

Po blisko roku, byli dyrektorzy i bliscy współpracownicy Beaty Szydło - Anna Plakwicz i Piotr Matczuk wrócili do Kancelarii Premiera. I to mimo kontrowersji, jakie towarzyszyły ich odejściu. Jak ustalił „Super Express”, pracując w KPRM dostali aż po osiem nagród. W sumie po 29 tysięcy złotych..

Anna Plakwicz była zatrudniona w KPRM od 25 listopada 2015 r. do 31 sierpnia 2017 r. na stanowiskach doradcy szefa KPRM, głównego doradcy premier Beaty Szydło, radcy szefa Kancelarii, naczelnika wydziału i dyrektora Departamentu Obsługi Medialnej. Z kolei Piotr Matczuk od 20 listopada 2015 r do 30 czerwca 2017 r i zajmował stanowiska: głównego doradcy ówczesnej szefowej rządu i dyrektora Centrum Informacyjnego Rządu. Przypomnijmy, że oboje odeszli z urzędu w maju ub. roku i założyli spółkę „Solvere”, o której stało się o głośno, bowiem na zlecenie Polskiej Fundacji Narodowej realizowała kontrowersyjną kampanię "Sprawiedliwe sądy". Jej koszt to ponad milion złotych.

Sprawą ich odejścia zajęło się CBA, a także prokuratura okręgowa w Warszawie. Oboje założyli bowiem spółkę, pracując w KPRM. Śledczy sprawdzają, czy nie złamali ustawy antykorupcyjnej. - Trwa postępowanie przygotowawcze, czekamy na wyniki jeszcze jednej opinii – mówi nam rzecznik prokuratury Łukasz Łapczyński.

Tymczasem, jak informuje nas Centrum Informacyjne Rządu oboje byli za swoją pracę doceniani. - W czasie 19 miesięcy zatrudnienia w KPRM p. Anna Plakwicz i p. Piotr Matczuk otrzymali 8 nagród o średniej wysokości 3 625 zł – informuje nas CIR. Czyli łącznie 29 tys. zł. A ich wynagrodzenie na stanowisku dyrektorskim wynosiło ok 10-11 tys. zł. Teraz znów będą zarabiać takie pieniądze, bo jak twierdzą urzędnicy Kancelarii Premiera to „doświadczeni fachowcy”. - Zdecydowaliśmy się sięgnąć po fachowców. Są to osoby, które mają wieloletnie doświadczenie w kierowaniu dużymi zespołami zajmującymi się komunikacją. Zarządzały już wcześniej departamentami w KPRM i odpowiadały już za wizerunek Prezesa Rady Ministrów - wyjaśnił w rozmowie z wPolityce.pl Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera.

Zobacz: Powrót PR-owców od Szydło do kancelarii premiera. Według CBA złamali ustawę antykorupcyjną

Najnowsze