Kolejny przywilej dla posłów. Dostaną to ZA DARMO. Koszty nie są małe

2020-08-01 12:59 PMar
Sejm
Autor: Sejm

Bycie posłem w Polsce wiąże się z pewnymi przywilejami (np. posiadanie immunitetu). Teraz, w dobie rekordowych wzrostów zakażeń koronawirusem Kancelaria Sejmu podjęła decyzję, aby wszyscy parlamentarzyści mogli zrobić sobie testy na Covid 19, nie musząc przy tym za to płacić.

Jak informuje Onet.pl już kilka godzin po informacji o rekordowej liczbie wykrytych zakażeń koronawirusem, Kancelaria Sejmu wysłała do posłów pismo o treści: – W związku z ustaleniami Konwentu Seniorów oraz czynnościami prewencyjnymi podejmowanymi przez Kancelarię Sejmu związanymi z przeciwdziałaniami chorobie COVID-19 wywołanej wirusem SARS-CoV-2, uprzejmie informuję Panie i Panów posłów o możliwości refundacji kosztów poniesionych za jednorazowe badanie na obecność wirusa (…) wykonane w dogodnym dla Państwa punkcie pobrań.

Według informacji portalu temat badania posłów od tygodni pojawiał się na posiedzeniach Konwentu Seniorów (spotkanie marszałka Sejmu, wicemarszałków, przedstawicieli klubów i kół parlamentarnych). Pierwotnie wszyscy chętni posłowie mieli zostać zbadani przy Wiejskiej 7 sierpnia. Najprawdopodobniej decydujący przy zmianie koncepcji jest fakt, że 6 sierpnia odbędzie się zaprzysiężenie prezydenta Andrzeja Dudy przed Zgromadzeniem Narodowym. 

- Z uwagi na dynamiczną sytuację związaną z zagrożeniem wirusem oraz potrzebę zminimalizowania ryzyk związanych z udziałem w Zgromadzeniu Narodowym, w.w. badanie powinno zostać wykonane, w miarę możliwości, przed 4 sierpnia br.” - napisano jeszcze w dokumencie wysłanym posłom, pod którym podpisała się szefowa Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska.

Przypomnijmy, że w Polsce każdy prywatnie może wykupić badanie na obecność koronawirusa. W zależności od jego rodzaju ceny wahają się od kilkudziesięciu do nawet 500 złotych.

Awantura w Sejmie - mocne słowa Terleckiego: "Puknij się w czoło"

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze