Komorowski beszta Dudę za koronawirusa

2020-02-28 10:30 ełem
Bronisław Komorowski gościem Expressu Biedrzyckiej
Autor: Marek Zieliński/SUPER EXPRESS Bronisław Komorowski gościem Expressu Biedrzyckiej

Przypomniał o swoim istnieniu były prezydent, Bronisław Komorowski. W piątkowym programie politycznym Polsatu "Graffiti" wypowiedział się o działaniach Andrzeja Dudy, podjętych w sprawie koronawirusa. Nie były to słowa pozytywne.

- Prezydent powinien występować w roli czynnika uspokajającego w sprawie koronawirusa. To nie jest normalne, żeby zabiegał o zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu - przekonywał Bronisław Komorowski.

Przypomnijmy: w środę prezydent Andrzej Duda zaapelował do marszałek Sejmu, Elżbiety Witek, o zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu, na którym rząd mógłby przedstawić informację w zakresie walki z koronawirusem. 

- Nie powinien chyba wchodzić prezydent w rolę tego, który dolewa, że tak powiem, oliwy do ognia jeśli chodzi o obawy Polaków. Odnoszę wrażenie, że pan prezydent Duda trochę tak uczynił - powiedział Bronisław Komorowski. Skrytykował działania Dudy mówiąc, że prezydent ma inne narzędzia, takie jak np. zwołanie posiedzenia Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Dodał, że on zaprosiłby do siebie ministrów i poprosił o informację, a następnie zwołałby Radę Bezpieczeństwa Narodowego.

W Polsce wciąż nie ma żadnego potwierdzonego przypadku zarażenia koronawirusem. Służba ochrona zdrowia została postawiona w stan gotowości.