Kompromitujące nagranie z posłanką PiS. Cały internet o tym huczy! Ale wstyd

2021-09-20 19:41
posłanka PiS
Autor: https://twitter.com/V_Porowska/ posłanka PiS

TSUE nałożyło kolosalną karę na Polskę za Turów. Kwota to 500 tys. euro za dzień, przez co kara będzie potężnie rosła z każdym dniem. Przypomnijmy, że Mateusz Morawiecki ogłosił sukces negocjacji z Czechami względem złożenia przez nich skargi właśnie dot. tej kopalni. Okazało się, że sam premier Babisz o sytuacji nic nie wiedział, a negocjacje cały czas trwają. Na Twitterze przypomniano nagranie z posłanką PiS, która obrzuca premiera Polski komplementami za umiejętności negocjacji - jeszcze w maju.

"Ze względu na niezaprzestanie wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów, Polska zostaje zobowiązana do zapłaty na rzecz Komisji Europejskiej okresowej kary pieniężnej w wysokości 500 tys. euro dziennie" - brzmi postanowienie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE). "Począwszy od dnia doręczenia niniejszego postanowienia aż do chwili, w której wspomniane państwo członkowskie zastosuje się do treści postanowienia wiceprezes Trybunału z dnia 21 maja 2021 r." - czytamy w dalszej części uzasadnienia. W maju TSUE przekazał informację o zaprzestaniu wydobywania węgla z kopalni w Turowie, w związku ze skargą z lutego ze strony Czech. Choć Mateusz Morawiecki twierdził, że doszło do porozumienia z krajem sąsiadującym, to niestety sam premier Czech nic o tym nie wiedział. – Z jednej strony mamy bardzo poważne argumenty natury energetycznej, gospodarczej, społecznej, ponieważ kopalnia i elektrownia Turów to dla nas niezwykle ważny element całego systemu gospodarczego, ale z drugie strony jak najbardziej chcemy rozwiązać ten spór z Republiką Czeską na zasadach polubownych – mówił wówczas Morawiecki. Violetta Porowska posłanka i szefowa PiS w woj. opolskim, gratulowała mu wtedy na swoim Twitterze, egzaltując się, gdy mówiła o dyplomacji polityka. Wideo znowu bawi użytkowników i zostaje wspomniane jako kompletna wpadka. 

Sonda
Co myślisz o karze finansowej dla Polski za działalność kopalni Turów?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE