Konferencja premiera Morawieckiego. Szczepienia dla 16- i 17-latków. Ważna zapowiedź. ZAPIS RELACJI NA ŻYWO

Mateusz Morawiecki
Autor: pRM Mateusz Morawiecki

W środę po godzinie 13 odbyła się konferencja prasowa Mateusza Morawieckiego oraz Adama Niedzielskiego dotycząca sytuacji w Polsce związanej z epidemią koronawirusa. Rząd zdecydował się nieco poluzować obowiązujące obostrzenia. Na SE.pl przeprowadziliśmy relację na żywo z konferencji prasowej Mateusza Morawieckiego i Adama Niedzielskiego. Bądźcie z nami.

Sytuacja epidemiczna w Polsce związana z koronawirusem zdecydowanie się poprawia - wczoraj Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych przypadkach zakażeń, których było 3098. To na szczęście oznacza zdecydowany spadek liczby zakażeń, dzięki czemu rząd zaczął rozważać szybsze luzowanie obostrzeń. . - Dzisiaj jest planowana też konferencja prasowa pana premiera, ministra zdrowia, generalnie w tematach służby zdrowia. Jeżeliby jakieś decyzje rządowy zespół będzie rekomendował, to takie decyzje będą dzisiaj ogłoszone - mówił dziś rzecznik rządu Programie Pierwszym Polskiego Radia.

  • podczas posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zapadła decyzja dotycząca luzowania obostrzeń
  • dzięki spadkom zakażeń od 15 maja będziemy mogli zdjąć maseczki na otwartej przestrzeni
  • 11 maja poinformowano o wykonaniu 13 957 627 szczepień, w pełni zaszczepionych jest 3 728 697 osób (zaszczepieni preparatem J&J oraz 2 dawką innych preparatów)

RELACJA NA ŻYWO - KLIKNIJ F5, ABY ODŚWIEŻYĆ

13.35 Zakończyła się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego. Dziękujemy za uwagę.

13.30 - W ślad za badaniami firmy Pfizer, które potwierdzają możliwość szczepienia 16 i 17-latków, chcemy już wkrótce udostępnić możliwość szczepienia dla tej części społeczeństwa - powiedział szef rządu.

13.25 - Przyśpieszamy otwarcie kin, teatrów, instytucji kultury o jeden tydzień w reżimie sanitarnym, na 21 maja - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

13.20 - Rady Medyczne z innych krajów mówią, że trzeba zaszczepić jak najszybciej i jak najwięcej ludzi na świecie. Chcemy udostępnić szczepienia najmłodszej części naszego społeczeństwa - powiedział szef rządu. Premier zapowiedział, że wkrótce ruszą szczepienia dla osób powyżej 16. roku życia.

13.10 Rozpoczyna się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowa Adama Niedzielskiego.

12.50 Lada chwila powinna rozpocząć się konferencja prasowa Mateusza Morawieckiego.

12.30 Tymczasem w Warszawie trwa strajk pielęgniarek. Więcej informacji na ten temat w tekście: Pielęgniarki wyszły na ulice! Żądają wzrostu płac i przestrzegania czasu pracy

12.15 - Jeśli miałbym jednym zdaniem ująć, czym jest Polski Ład, to powiedziałbym, że jest to wielki program inwestycyjny, wielki program inwestycji w polskie zdrowie, w polską rodzinę, w demografię, w odbudowanie polskiej infrastruktury i potencjału gospodarczego tam, gdzie został on nadwątlony przez COVID-19, a rozbudowanie tam, gdzie cały czas ta infrastruktura potrzebuje rozbudowy - powiedział podczas kongresu Impact 21' szef rządu.

12.00 W ciągu kilku dni ma zostać zaprezentowany Polski Ład - rządowy program dotyczący sytuacji po pandemii.

11.40 Wiemy już, że konferencja premiera Morawieckiego rozpocznie się o godzinie 12.50. - Centrum Informacyjne Rządu zawiadamia, że dzisiaj, tj. 12 maja br., o godz. 12.50, wypowiedź Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, ministra zdrowia Adama Niedzielskiego oraz dyrektora Instytutu ,,Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka” dr Marka Migdała dla mediów - czytamy na stronie KPRM.

11.20 Nowe dane dotyczące programu szczepień: W Polsce wykonano dotąd 14 274 291 szczepień przeciw COVID-19. W pełni zaszczepionych jest już 3 839 390 osób. Dzienna liczba szczepień wyniosła 302 917 – podano w środę na rządowych stronach.

 11.05 Entuzjazm osób, które chciałyby szybszego odmrażania gospodarki, ostudził dziś Adam Niedzielski. - To na pewno nie będą ruchy, które będą mocno zmieniały ten harmonogram, który w tej chwili realizujemy. Raczej trzeba się spodziewać kosmetycznych ruchów niż jakiegoś zdecydowanego przyspieszenia - mówił dziś w Radiu Plus minister Adam Niedzielski.

10.50 Co dokładnie może zostać dziś ogłoszone podczas konferencji premiera? Trochę szczegółów zdradził dziś rzecznik rządu. - Dzisiaj jest planowana też konferencja prasowa pana premiera, ministra zdrowia, generalnie w tematach służby zdrowia. Jeżeliby jakieś decyzje rządowy zespół będzie rekomendował, to takie decyzje będą dzisiaj ogłoszone - powiedział Piotr Müller w Polskim Radiu.

10.38 Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych przypadkach zakażeń. Szczegółowy raport można sprawdzić w tym miejscu: Koronawirus w Polsce, 12 maja. Ponad 4 tys. zakażeń i 343 zgony. Przedstawiono najnowsze dane z regionów [RAPORT, 12.05.2021]

10.30 Rząd, ze względu na liczbę zaszczepionych osób, nie obawia się czwartej fali koronawirusa. Więcej na ten temat w tym miejscu: Niedzielski o czwartej fali koronawirusa. Powinniśmy się jej obawiać?

10.10 Wiele osób zastanawia się, co ze szczepieniami dla osób poniżej 18. roku życia. W Radiu Plus wątpliwości w tej sprawie rozwiał minister zdrowia, Adam Niedzielski. Wiadomo, że będzie wymagana zgoda rodzica. - Natomiast już samo szczepienie może być wykonane chyba bez obecności opiekuna. Rejestrację uruchomimy w najbliższym czasie - wyjaśnił szef resortu.

10.05 Pierwotnie konferencja prasowa szefa rządu miała się odbyć we wtorek. Zdecydowano się jednak ją przełożyć na środę. 

Sedno Sprawy - Adam Niedzielski
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze