Szczepienie na koronawirusa. Morawiecki właśnie to UJAWNIŁ. Każdy musi to wiedzieć

2020-12-02 14:23 ZPL
Premier Mateusz Morawiecki
Autor: Krystian Maj KPRM Premier Mateusz Morawiecki

Konferencja premiera Morawieckiego o szczepionkach na koronawirusa. Dla kogo w pierwszej kolejności? 2 grudnia powinniśmy poznać szczegóły programu szczepień przeciwko koronawirusowi. Jak już wcześniej informowaliśmy, szczepionkę wynalazł amerykański koncern Pfizer. Kiedy szczepionki mogą trafić do Polski?

Na tę wiadomość czekano od kilku miesięcy. Amerykański koncern Pfizer na początku listopada poinformował, że wynalazł szczepionkę na koronawirusa. Na całym świecie zapanowała prawdziwa euforia, a pierwsze szczepienia mają się zacząć jeszcze w tym roku. Krajem, który jako pierwszy zaakceptował szczepionkę na koronawirusa, jest Wielka Brytania. Kiedy specyfik może trafić do Polski? Zdaniem szefa KPRM, na początku 2021 roku. - W tym tygodniu premier Mateusz Morawiecki ogłosi założenia programu szczepień, który się rozpocznie w Polsce niezwłocznie po tym, jak szczepionki zostaną do naszego kraju dostarczone - powiedział w TVN24 Michał Dworczyk. Jak dodał: - Jeżeli tak się stanie, my będziemy gotowi w styczniu do rozpoczęcia całego programu szczepień - podkreślił. Dziś powinniśmy poznać kolejne szczegóły programu szczepień. Przed południem ma się odbyć konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego. Na Se.pl przeprowadzimy relację na żywo z tego wydarzenia. Zachęcamy do wyrażania swoich opinii pod tekstem.

Czytaj: Szczepionka na koronawirusa. Człowiek Morawieckiego podał ważny TERMIN

13.50 Zakończyła się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego.

13.40 W pierwszej kolejności na szczepienia będą mogli się zapisać pracownicy służby zdrowia, osoby przebywające w domach pomocy społecznej, służby mundurowe oraz seniorzy.

13.37 Proces szczepień będzie przebiegał w czterech krokach:

1. Rejestracja online

2. Zgłoszenie do punktu szczepień

3. Skierowane w prawo szczepienie i obserwacja

4. Powtórzenie procesu (bez rejestracji)

13.35 - Polska podpisała umowy na dostawę ponad 45 milionów dawek szczepionki z trzema firmami farmaceutycznymi - ujawnił dziś szef rządu.

13.30 - Szczepionki będą dobrowolne, darmowe i dwudawkowe. Proces szczepień będzie bardzo prosty: rejestracja, zgłoszenie się do punktu i po 21 dniach powtórzenie dawki - powiedział Mateusz Morawiecki. 

13.15 Wciąż czekamy na rozpoczęcie konferencji szefa rządu. Zgodnie z zapowiedziami, szef rządu ma mówić o szczepionce na koronawirusa.

12.45 Lada chwila powinna się rozpocząć konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego.

12.05 Minister zdrowia wziął udział w spotkaniu ministrów zdrowia UE, w trakcie którego przedstawiane były scenariusze dalszego przebiegu epidemii. Przedstawiciele EMA poinformowali z kolei o przebiegu procesu certyfikacji szczepionek - poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

11.00 Według służb, zaszczepienie wszystkich Polaków może potrwać nawet do wiosny.

10.30 - Mamy 13 855 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia - poinformowało dziś Ministerstwo Zdrowia.

Godz. 10.00 Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, w pierwszej kolejności mieliby zostać zaszczepieni pracownicy służby zdrowia. Nad szczegółami programu szczepień trwają już prace w KPRM.

Szczepionka
Autor: Infografika/SE
Premier ujawnił, kiedy będzie szczepionka na koronawirusa
Najnowsze
KOMENTARZE