Koniec opozycji totalnej. Dobra atmosfera w Sejmie

2019-11-12 15:59 DAB
1. posiedzenie Sejmu IX kadencji
Autor: Piotr Grzybowski/Super Express 1. posiedzenie Sejmu IX kadencji

Posłowie jak jedna rodzina, niemal wszystkie kluby poparły kandydaturę posłanki Elżbiety Witek na stanowisko marszałka Sejmu IX kadencji. Liderzy kolejnych klubów mówili niemal jednym głosem jak jedna wielka koalicja. Jak długo utrzyma się nowa jakość w Sejmie?

Zanim dokonano wyboru niemal wszystkie ugrupowania poparły kandydaturę Elżbiety Witek na stanowisko marszałka Sejmu. - Nie wystawiamy innej kandydatury i nie będziemy głosować przeciwko tej kandydaturze – mówił poseł Platformy Obywatelskiej, Borys Budka. - Jesteśmy przekonani, że to prawo większości w tej izbie będzie tak samo szanowane przez państwa przedstawicieli w Senacie – dodał.

W podobnym tonie wypowiadał się poseł Krzysztof Gawkowski z Lewicy. - Głosując za panią marszałek, dajemy kredyt zaufania – mówi Krzysztof Gawkowski z Lewicy. Swojego kandydata na marszałka Sejmu nie wystawił również PSL. Lider ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz już na początku swojej wypowiedzi zaznaczył, że w Sejmie "jest dobra atmosfera" i zaapelował, by w taki sposób prowadzone były sejmowe dyskusje.


Po tych wystąpieniach na mównicy sejmowej pojawił się Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości, który podsumował zmianę w zachowaniu posłów. - Z wielką radością wysłuchałem oświadczeń partii, także i koła i podsumowałbym to tak: Koniec opozycji totalnej. Jeżeli tak rzeczywiście będzie, to będzie to wielki postęp - mówił Kaczyński.

Najnowsze