Koniec pandemii? Człowiek Ziobry zna lek na koronawirusa! "Piorunujący efekt"

2020-12-14 10:43 pmar
Marcin Warchoł
Autor: Wikipedia Marcin Warchoł

Cały świat wciąż czeka na koniec pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Realnym rozwiązaniem przeciwko chorobie COVID-19 ma być szczepionka, która pojawi się u nas w 2021 roku. Tymczasem człowiek Zbigniewa Ziobry z Ministerstwa Sprawiedliwości przekazał w sieci, że istnieje świetny lek na koronawirusa, który jest już dostępny w aptekach! Podsekretarz stanu miał sam zobaczyć "piorunujący efekt" jego stosowania, gdy chorował na COVID-19. Co to za lek?

Kręta była ścieżka Marcina Warchowała do stanowiska sekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości. O ile w czasach pierwszych rządów PiS (2006–2007) był asystentem Zbigniewa Ziobry, to w VIII kadencji Sejmu był doradcą Klubu Poselskiego... Ruch Palikota. Współpraca z kontrowersyjnym biznesmenem została mu jednak najwyraźniej przebaczona. Od końca 2015 roku pracuje w Ministerstwie Sprawiedliwości, zaś w 2019 roku został wybrany z listy PiS (jako przedstawiciel Solidarnej Polski) do Sejmu, otrzymując 28 495 głosów w okręgu rzeszowskim.

Sprawdź również: Chłopak europosłanki przywalił Donaldowi Tuskowi! Soczyste uderzenie. Awantura na całą Europę

Teraz Marcin Warchoł poinformował nieoczekiwanie na swoim Twitterze, że wbrew powszechnemu oczekiwaniu na wygranie walki z koronawirusem dzięki szczepionce (o czym mówi m.in. nasz rząd), istnieje znakomity lek na Covid-19. - Amantadyna działa na COVID! Jestem przykładem.Najpierw syn, potem żona, w końcu ja:wysoka gorączka,ogromny ból, silny kaszel,wg.lekarza tak 7 dni,a potem apogeum, wiec wziąłem amantadyne-piorunujący efekt! Zadziałało! - napisał, dodając przy tym, że zamierza domagać się od Ministerstwa Zdrowia dokładnego przyjrzenia się temu lekowi.

Maciej Hamankiewicz: Badania pokazują, że szczepionka na covid jest względnie bezpieczna [Super Raport]

Czym jest owy lek? Chlorowodorek amantadyny to substancja czynna leków powszechnie stosowanych w leczeniu... choroby Parkinsona. Ponieważ wykazuje ona także działanie wirusostatyczne, zdobyła jakiś czas temu w Polsce duży rozgłos medialny, po tym jak lekarz pulmonolog z Przemyśla (Włodzimierz Bodnar) stwierdził, że udokumentował przypadki skutecznego działania amantadyny w leczeniu zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Na ten moment nie potwierdzono faktycznego pozytywnego działania amantadyny w leczeniu COVID-19 na podstawie randomizowanych prób klinicznych. Bez takiej kontrolowanej weryfikacji i rejestracji środek nie może być stosowany. Dopóki lek nie zostanie oficjalnie zatwierdzony dla tej jednostki chorobowej, podawanie go pacjentom covidowym jest nielegalne.

Najnowsze