Rewolucja na scenie politycznej! "Będą ludzie i z PSL, i z Platformy". Marek Sawicki ujawnia

2021-06-22 4:57
Marek Sawicki
Autor: Paweł Dąbrowski/SUPER EXPRESS Marek Sawicki

Nowa inicjatywa na scenie politycznej! Jak dowiaduje się „Super Express”, w tym tygodniu politycy, określający siebie mianem centrowych, zamierzają złożyć wniosek o rejestrację stowarzyszenia. W projekt zaangażowani są m.in. przedstawiciele PSL i PO. – To absolutnie nie będzie inicjatywa Koalicji Polskiej. Zdecydowanie szerzej. Będą ludzie i z PSL, i z Platformy, i być może jakieś dwa, trzy zaskoczenia – mówi nam Marek Sawicki (63 l.) z Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Ludowcy najwyraźniej chcą skorzystać na problemach pogrążonej w kryzysie Platformy Obywatelskiej. Jako pierwsi pisaliśmy o tym, że pod patronatem Bronisława Komorowskiego (69 l.) PSL chce budować szeroką inicjatywę zrzeszającą konserwatystów z różnych partii, co później potwierdził sam były prezydent. Dziś okazuje się, że konserwatyści zakładają stowarzyszenie, które może dobrze wpisać się w ten plan.

Nie przegap: Bronisław Komorowski patronem nowej partii? Zaprosił PSL i konserwatystów z PO. Nasz news

W tym tygodniu, jako konserwatyści, zamierzamy poza Sejmem założyć stowarzyszenie, żeby zacząć się gromadzić wokół niego, a nie wokół klubu – mówi nam Marek Sawicki z PSL, nawiązując do przyjęcia w szeregi Klubu Parlamentarnego Koalicja Polska-PSL posła Ireneusza Rasia (49 l.), wyrzuconego wcześniej z PO.

Do spotkania założycieli stowarzyszenia ma dojść jeszcze we wtorek lub w środę. Sawicki podkreśla, że to szeroka inicjatywa, w której znajdą się przedstawiciele różnych centrowych środowisk.

To absolutnie nie będzie inicjatywa Koalicji Polskiej. Zdecydowanie szerzej. Będą ludzie i z PSL, i z Platformy, i być może jakieś dwa, trzy zaskoczenia – nie zdradza szczegółów poseł PSL. Czyżby szykowała się nowa siła na scenie politycznej?

Super Raport 21.06 (Kamil Bortniczuk - Partia Republikańska, dr Mirosław Oczkoś - specjalista ds. wizerunku i marketingu politycznego) Sedno Sprawy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE