W PiS ZAWRZAŁO! Beata Szydło publicznie wspiera ważnego polityka z PO

2020-08-13 8:14
KONSTERNACJA w PiS! Szydło publicznie poparła SZYCHĘ z PO
Autor: Łukasz Gagulski/SE KONSTERNACJA w PiS! Szydło publicznie poparła SZYCHĘ z PO

Cuda, cuda ogłaszają? Przez wiele lat można się było przyzwyczaić, że w wojence pomiędzy Prawem i Sprawiedliwością a Platformą Obywatelską nie bierze się jeńców! Innymi słowy, przedstawiciele tych partii z definicji zajmowali przeciwne niż druga strona stanowisko w każdej możliwej kwestii. Jakież więc zaskoczenie w szeregach PiS musiała wzbudzić była premier Beata Szydło, która na swoim Twitterze poparła... ważnego polityka PO! W jakiej sprawie? Możecie się zdziwić...

Ten tydzień przynosi naprawdę niespotykane zwykle wydarzenia. Najpierw Magdalena Adamowicz po raz pierwszy od niepamiętnych czasów pochwaliła rząd i prezydenta Andrzeja Dudę, po czym ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego doczekało się ciepłych słów od Adama Michnika (ZOBACZ: Czas umierać? Adam Michnik pochwalił partię Kaczyńskiego. I to SZCZERZE!). W obu przypadkach chodziło o działania w sprawie Białorusi, gdzie w ostatnich wyborach prezydenckich wygrał zdecydowanie, według oficjalnych informacji, Aleksandr Łukaszenka. Jego rywalka Swietłana Cichanouska ogłosiła, że wybory sfałszowano, przez co w całym kraju doszło do gwałtownych zamieszek, które wciąż trwają.

Cóż zatem spowodowało, że prezydent Oświęcimia z Platformy Obywatelskiej zyskał uznanie w oczach Beaty Szydło, która oficjalnie poparła Janusza Chwieruta na swoim Twitterze? Sprawa rozchodzi się o... hokeistę z Izraela i rabina z Nowego Jorku! Eliezer Sherbatov postanowił dołączyć do hokejowej drużyny Unii Oświęcim, za co bardzo skrytykował go m.in. znany rabin z Nowego Jorku. Elchanan Poupko. "Nigdy nie myślałem, że będę musiał to powiedzieć: Dla Żyda grać w drużynie Auschwitz jest zdradą, zdradą żydowskiego narodu i haniebny cios w plecy milionów. Jest wiele drużyn hokejowych, znajdź inny" - napisał duchowny.

Zobacz więcej:

Prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut postanowił zaprotestować przeciwko takiemu stawianiu sprawy i napisał specjalny list, który skierował do polskiego MSZ, ambasady USA w Polsce, konsulatu USA w Polsce oraz ambasady Izraela w Polsce. - W imieniu mieszkańców Oświęcimia wyrażam stanowcze oburzenie w związku ze słowami rabina Elchanan Poupko, który skrytykował Eliezera Sherbatova, nowego zawodnika drużyny hokejowej Unia Oświęcim za to, że jako reprezentant Izraela będzie grał w mieście, w którym istniał obóz Auschwitz. Ponadto, w swoich skandalicznych wypowiedziach dobitnie oskarżył on mieszkańców miasta Oświęcim o brak niesienia pomocy więźniom i współodpowiedzialność za istnienie obozu, co sprzeczne jest z oczywistymi faktami historycznymi - rozpoczął polityk PO. Podkreślił on, że to naziści zdecydowali o lokalizacji w tym mieście obozu Auschwitz. - Miasto Oświęcim jest także ofiarą tego tragicznego okresu i przypisywanie mu jakiejkolwiek odpowiedzialności za istnienie obozu jest skandaliczną insynuacją - napisał.

Zobacz: KUSICIELSKIE zdjęcia Szydło sprzed lat. Ale NOGI! Szczęka OPADA. Unikat!

- Wyrażam stanowczy sprzeciw wobec kłamliwych stwierdzeń i insynuacji zawartych w opiniach amerykańskiego rabina Poupko, które krzywdzące są zarówno dla miasta Oświęcim jak i dla jego mieszkańców, ale także wielu Polaków, którzy byli ofiarami II wojny światowej.Wypowiedzi takie burzą trud i prace wielu osób oraz instytucji zaangażowanych w Pamięć i edukację pokojową i są szkodliwe dla budowania pozytywnych relacji polsko-żydowskich. W związku z powyższym oczekujemy od Państwa stanowczej reakcji i potępienia tych wypowiedzi - dodał na koniec.

Interwencja podjęta przez Chwieruta wyraźnie zaimponowała byłej premier z PiS, która pochodzi z tego właśnie miasta. Beata Szydło, nie bacząc na partyjne obyczaje, które wykluczają jakiekolwiek bratanie się z politykami PO, na swoim Twitterze wsparła burmistrza Oświęcimia. Jak napisała obecna europosłanka: - Prezydent Oświęcimia jest politykiem PO, ale w tej sprawie w pełni Go popieram.

Leszek Miller - najlepsze momenty Expressu Biedrzyckiej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE