Kontrowersyjny spot PO zapraszający na "Marsz Wolności"

2017-05-05 14:07 PMar

Platforma Obywatelska przygotowała specjalny spot, w którym zachęca do uczestnictwa w swoim "Marszu Wolności", który w sobotę 6 maja odbędzie się w Warszawie. W filmiku ponownie partia Schetyny uderza w rządzące Prawo i Sprawiedliwość, przypominając określenie "gorszy sort", jakiego niegdyś użył Jarosław Kaczyński. Spot wzbudził w sieci skrajne reakcje.

W krótkim filmie dziewczynka pyta swojej mamy "co to jest gorszy sort", na co kobieta odpowiada: "To jesteśmy my, ja, tata, ty". Potem tłumaczy dziecku: "Taki jeden pan powiedział, że jesteśmy gorsi niż on". Córka mówi, że w takim razie trzeba temu panu powiedzieć, że to nieprawda. "Chodź, razem mu powiemy" - odpowiada kobieta i z flagą Polski wychodzą obie z domu. Tu pada zaproszenie na marsz. Całość wyglądała następująco:

 

 

Wielu dziennikarzy oceniło film negatywnie. Felietonista "SE", Łukasz Warzecha uznał, że "spot jest wstrętny i oparty na kłamstwie". Podobnie stwierdził Marcin Makowski, na którego tweeta dość nieoczekiwanie zareagował Adam Hofman:

 

 

Inny internauta ocenił:

 

 

Najdosadniej temat ujął publicysta Witold Gadowski, który bezkompromisowo napisał:

 

 

Zobacz także: Marsz Wolności PO. Poseł PiS zdradza, jak partia Schetyny "robi frekwencję" przez samorządy