Kontrowersyjny spot PO zapraszający na "Marsz Wolności"

2017-05-05 14:07

Platforma Obywatelska przygotowała specjalny spot, w którym zachęca do uczestnictwa w swoim "Marszu Wolności", który w sobotę 6 maja odbędzie się w Warszawie. W filmiku ponownie partia Schetyny uderza w rządzące Prawo i Sprawiedliwość, przypominając określenie "gorszy sort", jakiego niegdyś użył Jarosław Kaczyński. Spot wzbudził w sieci skrajne reakcje.

W krótkim filmie dziewczynka pyta swojej mamy "co to jest gorszy sort", na co kobieta odpowiada: "To jesteśmy my, ja, tata, ty". Potem tłumaczy dziecku: "Taki jeden pan powiedział, że jesteśmy gorsi niż on". Córka mówi, że w takim razie trzeba temu panu powiedzieć, że to nieprawda. "Chodź, razem mu powiemy" - odpowiada kobieta i z flagą Polski wychodzą obie z domu. Tu pada zaproszenie na marsz. Całość wyglądała następująco:

 

 

Wielu dziennikarzy oceniło film negatywnie. Felietonista "SE", Łukasz Warzecha uznał, że "spot jest wstrętny i oparty na kłamstwie". Podobnie stwierdził Marcin Makowski, na którego tweeta dość nieoczekiwanie zareagował Adam Hofman:

 

 

Inny internauta ocenił:

 

 

Najdosadniej temat ujął publicysta Witold Gadowski, który bezkompromisowo napisał:

 

 

Zobacz także: Marsz Wolności PO. Poseł PiS zdradza, jak partia Schetyny "robi frekwencję" przez samorządy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE