Kopacz się ZAGOTOWAŁA! Była premier zapytana o znajomość angielskiego [WIDEO]

2019-03-29 12:30
EWA KOPACZ
Autor: Marek Zieliński EWA KOPACZ

W majowych wyborach do europarlamentu startuje Ewa Kopacz. Była premier będzie kandydatką Koalicji Europejskiej z Wielkopolski. A jeśli uzyska mandat europosłanki to będzie musiała sobie poradzić w Brukseli. A tam dobrze znać język angielski. Czy tę umiejętność posiada Kopacz? Zapytana o to na antenie posłanka nie kryła wzburzenia.

Kto chce zostać europosłem i robić karierę w Parlamencie Europejskim, powinien znać angielski - przynajmniej angielski. O znajomość języka angielskiego została w radiu ZET zapytana Ewa Kopacz, "jedynka" listy Koalicji Europejskiej z okręgu obejmującego Wielkopolskę. Była premier stwierdziła, że angielski zna na poziomie podstawowym, ale tak naprawdę to wybory do europarlamentu nie polegają na wyborze poliglotów. Zresztą zdaniem byłej premier nie jest ważne w jakim języku się mówi, ale co się mówi: - Jest pani przekonana, że wszyscy, którzy tam trafiają mówią biegle po angielsku?! Nie - rzuciła dziennikarce. I dodała: - Ważne, co się mówi, a nie w jakim języku się mówi. To nie wybór na poliglotów, tylko na polityków, którzy twardo będą stawiać sprawy Polski i walczyć o sprawy Polski w europarlamencie - wyznała szczerze Kopacz. Przyznała też, że tak jak każdy będzie swój angielski "szlifować".

Zapytana o to, dlaczego więc nie chciała stanąć do debaty z prof. Krasnodębskim, który startuje z tego samego okręgu, co była premier (jest on kandydatem PiS do PE, a obecnie wiceszefem w Parlamencie Europejskim, zaproponował Kopacz debatę w języku angielskim albo niemieckim na temat roli europarlamentu i polityki europejskiej), wyznała, że to zrobi, ale... w takim samym języku w jakim on rozmawia z Kaczyńskim, z Szydło, więc będę rozmawiać z nim w tym języku. Zobaczcie reakcję Kopacz:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE