Kornel Morawiecki szczerze wyznaje dla SE: Przy życiu trzyma mnie...

2019-09-12 4:47 Marcin Torz
Kornel Morawiecki. Przy życiu trzyma mnie rodzina i polityka
Autor: Tomasz Golla/SUPER EXPRESS Kornel Morawiecki. Przy życiu trzyma mnie rodzina i polityka

Kornel Morawiecki (78 l.), marszałek senior kończącej się kadencji Sejmu, legenda Solidarności Walczącej i ojciec premiera Mateusza Morawieckiego (51 l.), wciąż zmaga się ze straszną chorobą. Polityka zaatakował rak trzustki. Ale poseł nie daje się chorobie i snuje plany na przyszłość. Morawiecki tylko „Super Expressowi” wyjawił, jaki jest jego stan zdrowia. Opowiedział też o zbliżających się wyborach, w których powalczy o mandat senatora z Podlasia.

Nie daje się rakowi

Dla wieku rak trzustki to wyrok. Ci, których dotyka ta choroba, przeżywają najczęściej załamanie. Ale nie Kornel Morawiecki. Polityk po przerwie spowodowanej leczeniem, pojawił się wczoraj w Sejmie. - Po serii chemioterapii pojawiły się kolejne problemy zdrowotne. Mam kłopot z nerkami, odezwało się też serce. Ale nie poddaję się, nie mam tego w zwyczaju – mówi nam marszałek senior. - Przy życiu trzyma mnie rodzina, no i polityka – dodaje.

Poseł Morawiecki opowiada nam, że gdy poinformował syna, że zamierza zostać senatorem, ten odparł „tato, a po co to tobie?”. - Odparłem, że skoro żyję, to mogę jeszcze popracować dla Polski – słyszymy od polityka.

Morawiecki, choć ma już swoje lata, a do tego ciężko choruje, jest w dobrej formie. - Gdy tylko mogę, uciekam ze szpitala. Staram się dużo ruszać, to mi pomaga – mówi.

Czas na kampanię

Morawiecki zapowiedział, że ma zamiar czynnie prowadzić kampanię wyborczą. - Będę jeździł po Podlasiu. Chcę poznać mieszkańców, dowiedzieć się, jakie mają problemy, co ich trapi. Mam już zaplanowane pierwsze spotkania – dodaje polityk.

Czym ma zamiar zająć się, gdy uzyska mandat senatora? - Oprócz pracy na rzecz zwykłych ludzi, chciałbym zająć się zagadnieniami polityki zagranicznej. Uważam, że Polska powinna szukać porozumienia z Rosją. Mówiłem już zresztą o tym Mateuszowi, że nie możemy sobie pozwolić na konflikt z tym krajem. To Polsce nic nie da – słyszymy.