Koronawirus w Polsce. Osoby zaszczepione czeka NAGRODA! Minister Dworczyk się wygadał

2020-12-04 20:04 bw
Michał Dworczyk
Autor: Marcin Smulczyński/Super Express Michał Dworczyk

Minister Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera, w programie "Gość Wydarzeń" Polsatu zdradził, że osoby, które zaszczepią się na koronawirusa czekać mogą różne benefity. W sieci od razu zaczęto zastanawiać się, co to będą za "nagrody". Jesteście ciekawi? Oto, co zdradził minister Dworczyk.

Koronawirus w Polsce. Osoby zaszczepione czeka nagroda

Nagroda, profit, benefity - osoby, które zdecydują się zaszczepić na koronawirusa, mogą spodziewać się lepszego traktowania? Minister Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera, wystąpił w programie "Gość Wydarzeń" Polsatu i "wygadał" się o benefitach dla osób zaszczepionych na COVID-19. Jak pisze Polsat News, prowadzący Piotr Witwicki pytał swojego gościa o to, czy osoby, które się zaszczepią nie będą podlegać niektórym obostrzeniom. - Dyskutujemy nad tym. W poniedziałek przedstawimy projekt Narodowej Strategii Szczepień, która będzie konsultowana w kolejnych dniach i tam znajdują się rozwiązania, które również przewidują, pewne benefity dla osób, które już się zaszczepią - zapowiedział w "Gościu Wydarzeń". Minister Dworczyk nie chciał zdradzić szczegółów i zapowiedział, że przekaże je premier. Potem dodał, że osoby, które się zaszczepią, "nie będą podlegały pewnym reżimom związanym z pandemią". 

Koronawirus w Polsce. Szczepienia na COVID-19 na przełomie stycznia i lutego

Szczepienia przeciwko koronawirusowi na początek pojawią się w Wielkiej Brytanii, później w Stanach Zjednoczonych. W krajach Unii Europejskiej później, bo tak zdecydowały władze UE. Pod koniec grudnia ma zapaść decyzja, kiedy takie kraje jak między innymi Polska będą mogły rozpocząć program szczepień. Prawdopodobnie będzie to miało miejsce na przełomie stycznia i lutego, ale już w połowie grudnia rząd zapowiada kampanię informacyjną w tej sprawie. - Od 15 grudnia będziemy prowadzić kampanię profrekwencyjną i informacyjną, dlatego, że trzeba uczciwie przekazać wszystkie informacje na temat szczepionki i systemu szczepień. Jest dużo osób, które mają wątpliwości, to też trzeba zrozumieć, ponieważ to jest nowa szczepionka. Zostanie uruchomiona specjalna strona internetowa, infolinia, a następnie ruszy kampania w mediach tradycyjnych i elektronicznych - mówił minister Dworczyk w programie "Gość Wydarzeń" Polsatu. 

Dramatyczna walka z koronawirusem w Polsce
Najnowsze
KOMENTARZE