Koronawirus jest jak grypa? Igor Zalewski pisze o tych, którzy wszystko wiedzą lepiej

2020-10-19 6:59 Igor Zalewski
Igor Zalewski
Autor: Super Express

Są ludzie, którzy wszystko wiedzą lepiej. Nie dlatego, żeby byli tacy mądrzy, tylko wręcz przeciwnie. Co zabawne znają się lepiej nie tylko na polityce międzynarodowej, ekologii i programach lotów kosmicznych, ale także nie mają najmniejszych wątpliwości w kwestiach osobistych, a czasami wręcz intymnych, o których teoretycznie nie powinni mieć żadnego pojęcia.

Ja spotykam takich ludzi dość często, więc zakładam że to nie tylko moja dola, lecz ci mądrale są po prostu gatunkiem, który powszechnie występuje w przyrodzie. Pamiętam swe zdziwienie, gdy pierwszy raz w dorosłym życiu zetknąłem się z takim osobnikiem. Otóż oblałem egzamin na prawo jazdy i opowiadałem znajomym, jak do tego doszło. Nie zdążyłem jeszcze powiedzieć, co się właściwie zdarzyło, gdy jeden ze słuchaczy powiedział: „A tak, oblali cię na parkowaniu równoległym. Oni zawsze na tym oblewają.” Zaprotestowałem, bo spartoliłem zupełnie coś innego, ale mądrala oczywiście wiedział lepiej. „Oni ZAWSZE oblewają na równoległym” – zawyrokował. Popełniłem idiotyczny błąd, bo próbowałem mu wyjaśnić, co naprawdę się wydarzyło. Aż się zagotowałem, bo nie byłem w stanie uwierzyć, że facet może wiedzieć lepiej ode mnie, co mi się wydarzyło. Oj, głupi byłem, głupi.

Teraz już wiem, co w takiej sytuacji należy robić. Otóż parę dni temu pewien człowiek zagadnął mnie w temacie koronawirusa. – To, panie, grypa i tyle – stwierdził dobitnie. Pozwoliłem się nie zgodzić. – Wie pan, akurat niedawno przechodziłem covid. I trafiłem na dwa tygodnie do szpitala. Przy grypie jednak mi się to nie zdarzyło – streściłem pokrótce swoje przeżycia. Gość wysłuchał co miałem do powiedzenia i rzekł: „Grypa, grypa i tyle”.

Już nabierałem powietrza do płuc (a nabieram go obecnie znacznie mniej niż przed chorobą), żeby polemizować, kiedy przypomniałem sobie, że to kompletnie nie ma sensu. - Ma pan rację – powiedziałem jedynie i sobie poszedłem. I to jedyny sposób na tych, którzy wszystko wiedzą lepiej.

Najnowsze
KOMENTARZE